2020-11-11 20:39:10 - Autor: AC(lca.pl)
Niespodzianka! Dziewiątka wyeliminowała pierwszoligowca
W środę wielką niespodziankę swoim kibicom zafundowała EUCO-UKS Dziewiątka Legnica. Podopieczni Tomasza Majchrzyka wyeliminowali z rozgrywek PGNiG Pucharu Polski Real Astromal Leszno.

EUCO UKS Dziewiątka Legnica - MKS Real Astromal Leszno
Pierwsze minuty środowego meczu były bardzo wyrównane. Po 5. minutach na tablicy wyników był remis 3:3. W kolejnych minutach goście odskoczyli na trzy bramki, ale legniczanie szybko przewagę ekipy z Leszna zniwelowali. Real-Astromal na przerwę schodził jednak wygrywając 14:10.

Ambitna postawa legniczan sprawiła, że w 43 min. był już remis 16:16, a dwie minuty później Dziewiątka już prowadziła. Świetnie w bramce spisywał się Przemysław Koch, a w ataku szalał Dawid Król.

Na osiem sekund przed końcem meczu był remisem 23:23 i wydawało się, że o losach awansu zadecydują rzuty karne. Przed ostatnią syreną trener legniczan Tomasz Majchrzyk poprosił o czas. Po wznowieniu gry bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Konrad Turalik i to Dziewiątka melduje się w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Mecz PM/1 PGNiG Puchar Polski:

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – MKS Real-Astromal Leszno 24:23

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica: Koch, Matuszewski, Król – 9, Szyba – 5, Szydziak – 4, Turalik – 3, Sydor – 1, Myśluk – 1, Borowski – 1, Piotrowicz, Stańko, Kuryło, Radomski, Maliński, Buko, Różański.

Real-Astromal Leszno: Maleszka, Owczarczak, Łuczak, Radoła, Płaczek, Nowak, Kruk, Królikowski, Jaszkiewicz, Wierucki-2,Szocik - 2, Napierkowski - 4, Łuczak - 4, Meissner - 11.

Chwała chłopakom za tę wygraną, ale Astromal słabiutki jest w Lidze i powielił żenującym poziom swojej gry. Niech się lepiej skupią nad walką ligową,bo tam gubią głupie punkty.Na koniec zabraknie....