2020-11-08 12:18:48 - Autor: AC(lca.pl)
Kolejne zwycięstwo szczypiornistek Dziewiątki

Euco UKS Dziewiątka Legnica - Zgoda Ruda Śląska - Bielszowice
Legniczanki były zdecydowanym faworytem starcia ze Zgodą. Szczypiornistki z Rudy Śląskiej do tej pory jeszcze nie zdobyły punktów.

Dziewiątka już od początku meczu narzuciły rywalkom swój styl i po dziesięciu minutach prowadziły 5:2. Trzybramkowe prowadzenie utrzymywało się do 20 minuty, wtedy to gospodynie podkręciły jeszcze tempo i prowadziły już nawet pięcioma bramkami. Po przerwie Dziewiątka w dalszym ciągu utrzymywała bezpieczną przewagę, prowadząc nawet dziewięcioma bramkami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 35:30.

Świetne spotkanie rozegrały Wiktoria Drozdowska i Katarzyna Kozak, które rzuciły po siedem bramek. Pięć trafień dołożyła Dominika Stala.

UKS Dziewiątka Legnica – Zgoda Ruda Śląska 35:30 (16:12)

UKS Dziewiątka Legnica: Lange, Stala – 5, Gdula – 1, Kozak – 7, Trojanowska, Ozga, Wojciechowska – 2, Jaroniewska – 2, Swędrak – 5, Miłek – 4, Sośnicka, Ścisłowicz – 1, Ilnicka, Szuk – 1, Drozdowska – 7.

KS Zgoda Ruda Śląska: Zimowska, Zioła – 6, Krzysteczko, Nawrocka, Kulik – 3, Prokop, Kita, Zelek – 8, Zawada – 2, Kuberek, Wieczorek, Cięslik – 1, Korbel – 4, Chruśćińska – 1, Krzysteczko – 1, Bula – 4.

W meczu 5. kolejki 1 Ligi Kobiet Grupy B Dziewiątka Legnica pokonała we własnej hali Zgodę Ruda Śląska 35:30. Dla zespołu Grzegorza Karnickiego było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Gratulacje. P...