2020-10-03 21:09:38 - Autor: siodemka.legnica.pl
Siódemka Legnica odprawiła z kwitkiem Real Astromal
Siódemka Miedź Legnica wygrała 29:20 z Realem Astromal Leszno w meczu 3. kolejki grupy B I ligi. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego komplet punktów dopisał sobie bez większego wysiłku. Goście nie mieli w hali przy Lotniczej w zasadzie nic do powiedzenia.

Siódemka Miedź Legnica – Real Astromal Leszno 29:20 (14:7)

Siódemka była zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji i nie zawiodła. Nasz zespół bez żadnych problemów wygrał z niżej notowanym przeciwnikiem, nawet przez chwilę nie dając mu nadziei na wywiezienie z Legnicy jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego przewyższał gości o klasę. Trudno nawet nie odnieść wrażenia, że gdyby musiał, wygrałby w jeszcze okazalszych rozmiarach. Bo były momenty w których nasi zawodnicy pozwalali sobie na nonszalancję i brak koncentracji. Znamienne jest to, że najskuteczniejszy w tym spotkaniu – Wojciech Styrcz, co prawda rzucił aż 9 bramek, ale przestrzelił aż czterokrotnie, co zdarza mu się niezwykle rzadko.

Wynik meczu otworzył Mateusz Nowak. I było to jedyne prowadzenie gości. Po 5 min. gry Siódemka wygrywała 3:1, a po 10 min. już 7:2, a na parkiecie szalał duet: Paweł Paterek i Wojciech Styrcz. Im mecz trwał dłużej, tym przewaga gospodarzy rosła, a z gości uchodziło powietrze. Pod koniec pierwszej połowy o swoich strzeleckich przypomniał Michał Czarnecki i na przerwę Siódemka schodziła z zapasem 7 bramek.

W drugiej połowie podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego w pełni kontrolowali mecz. Szkoleniowiec Siódemki mógł sobie pozwolić na pozostawienie na ławce narzekających na urazy: Pawła Piwki i Karola Siwaka, jednocześnie dając sporo minut na parkiecie Kornelowi Szczepankowi i Dominikowi Nowosielskiemu. Ten ostatni zastępował na kole kontuzjowanego Kacpra Pawłowskiego.

W 44 min. Siódemka odskoczyła na 10 bramek (22:12) co spowodowało, że ostatni kwadrans przypominał nieco sparing. Ostatecznie, bez maksymalnego wysiłku wygrała 29:20. Po dwóch meczach nasza drużyna ma komplet 6 punktów. Za tydzień czeka ją pierwszy w tym sezonie wyjazd, do Obornik Śląskich.

Siódemka Miedź: Dekarz, Mazur – Przybylak 2, Czarnecki 3, Kowalik 1, Nowosielski, Szczepanek 1, Jaśkowski, Skrabania 2, Bogudziński 5, Wychowaniec 1, Styrcz 9, Paterek 5. Kary: 12 min.

Real Astromal: Królikowski, Bąkowski – Maleszka, Nowak 4, Wierucki 1, Kowalczewski 1, P. Łuczak 3, Płaczek 5, Radoła, D. Łuczak 2, Szocik 1, Napierkowski 2, Szarzyński, Jaszkiewicz 1. Kary: 10 min.

Przebieg meczu: 3:1 (5), 7:2 (10), 8:3 (15), 9:5 (20), 11:7 (25), 14:7 (30), 16:11 (35), 20:12 (40), 22:12 (45), 24:16 (50), 27:16 (55), 29:20 (60).