Lca.pl » Sport » Ręczna

2020-07-25 20:16:31 - Autor: Łukasz Czuba(lca.pl)
Rezerwowa Miedź zremisowała z Jastrzębiem
W ostatniej 34. kolejce Fortuna 1. Ligi Miedź Legnica zremisowała z GKS-em Jastrzębie 1:1, który uniknął degradacji.

Maciej Śliwa
Ireneusz Kościelniak posłał na mecz z GKS-em Jastrzębie zawodników, którzy przez większość sezonu nie byli pierwszym wyborem trenera i na boisku pojawiali się sporadycznie. Możliwość debiutu między słupkami w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi dostał Mateusz Hewelt. Od początku na boisko wybiegli również m.in. Damian Byrtek, Marcin Garuch czy Carlos Heredia.

Początek spotkania to walka w środkowej części boiska o to, która z drużyn przyjmie kontrolę i zacznie nadawać swój rytm grania. Ostatecznie to Miedź zadała pierwszy cios. W 27. minucie Maciej Śliwa pokonał Mariusza Pawełka i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po zdobytym golu żadna z ekip nie stworzyła sobie klarownej sytuacji bramkowej i na przerwę to zielono-niebiesko-czerwoni schodzili w lepszy nastrojach. Sędzia Paweł Pskit w pierwszej części gry pokazał aż pięć żółtych kartek zawodnikom obu drużyn, trzykrotnie napomniani zostali legniczanie a dwukrotnie zawodnicy z Jastrzębia.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla gości, już w 50. minucie sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamieniał Kamil Szymura i doprowadził do wyrównania.

Zdobyty gol dodała animuszu drużynie GKS-u i już pięć minut później znowu zagrozili bramce Hewelta, który tym razem nie dał się pokonać. W 64. minucie z rzutu wolnego mocno uderzył Szymura, ale bramkarz Miedzi wypiąstkował lecącą piłkę.

W 80. minucie znów aktywny był strzelec bramki dla gości, który ponownie huknął z rzutu wolnego tuż obok słupka. W ostatnich minutach spotkania Patryk Makuch uderzył zza pola karnego, ale Mariusz Pawełek stanął na wysokości zadania i wybił piłkę na rzut rożny. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, który uchronił GKS Jastrzębie przed degradacją. Ostatni mecz sezonu zasadniczego obejrzało 761 kibiców.

Zawodników Miedzi czeka najważniejsza część sezonu 28.07 zmierzą się w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem w półfinale barażów o PKO Ekstraklasę.

Miedź Legnica – GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)

Bramki: Maciej Śliwa (27’) – Kamil Szymura (50’ - k.)

Żółte kartki: Carlos Heredia Fontana (3’), Grzegorz Bartczak (30’), Josip Soljić (37’) – Patryk Skórecki (9’), Bartosz Jaroszek (35’), Farid Ali (52’)

Sędziował: Paweł Pskit (Zgierz)

Asystenci: Piotr Szubielski, Adam Karasewicz

Widzów: 761

Miedź: 32. Mateusz Hewelt - 2. Marcin Pietrowski, 5. Damian Byrtek, 7. Marcin Garuch, 10. Jakub Łukowski (46’ 77. Mateusz Zatwarnicki), 11. Carlos Heredia Fontana (67’ 21. Kacper Kostorz), 17. Marcin Warcholak, 19. Grzegorz Bartczak, 27. Patryk Makuch, 70. Maciej Śliwa (79’ 22. Joan Roman), 87. Josip Soljić

Rezerwowi: 1. Łukasz Załuska, 95. Jan Szpaderski, 23. Paweł Zieliński, 25. Nemanja Mijusković, 33. Artur Pikk

GKS: 81. Mariusz Pawełek - 7. Patryk Skórecki, 8. Kamil Jadach, 10. Farid Ali, 11. Dominik Szczęch (75’ 9. Petr Galuska), 16. Dominik Kulawiak, 17. Kamil Szymura, 21. Marek Mróz, 28. Kamil Adamek, 32. Bartosz Jaroszek, 94. Dawid Gojny

Rezerwowi: 1. Grzegorz Drazik, 3. Mateusz Słodowy, 11. Dominik Szczęch, 15. Daniel Szczepan, 20. Damian Tront, 22. Filip Karmański, 23. Daniel Liszka, 24. Michał Mydlarz, 93. Adam Wolniewicz

Cyganka Legnica oreoreoreore siabadaamore buhahaha I z czego ty się cieszysz lubiński kretynie jaki klub tacy kibice . Do zobaczenia w EX siwaku
Załuska bo jednak doświadczenie i dobrze broni karne. Od nowego sezonu dałbym szansę Heweltowi. Kto by nie bronił, oby nie wpuścił gola!!!
Cyganka Legnica oreoreoreore siabadaamore buhahaha Ty mendo lubińska 2 pozycje wyżej od spadku za ile musieliście się wykupić żeby zostać w ex Załuska bo jednak doświadczenie i dobrze broni karne. Od n...
Niech hewelt broni do końca,Załuska to dno! Po tym meczu na kogo postawilibście w barażu? Na młodego Hewelta czy doświadczonego Załuskę. Ja osobiście zaryzykowałbym Heweltem. Chociaż nie uważam, ż...