2020-02-19 20:54:49 - Autor: AC(lca.pl)
Siódemka Miedź melduje się w ćwierćfinale!
W środę w hali przy ul. Lotniczej Siódemka Miedź Legnica wyeliminowała Polską Grupę Azoty Tarnów! Zespół Pawła Wity pokonał przedstawiciela PGNiG Superligi 30:26!

Siódemka Miedź Legnica – Grupa Azoty Tarnów
Środowe zwycięstwo nie byłoby możliwe, gdyby nie kapitalna postawa Dawida Dekarza. Legnicki bramkarz otrzymał po meczu nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania.

Zespół z Tarnowa przyjechał do Legnicy w roli zdecydowanego faworyta. Legniczanie jednak już na początku meczu pokazali, że przedstawiciela PGNGiG Superligi się nie boją. Po dziesięciu minutach Siódemka Miedź prowadziła 6:4. Goście po kwadransie doprowadzili do wyrównania, ale to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 13:12, dzięki świetnej postawie m.in. Dawida Dekarza, który obronił kilka rzutów.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy w hali przy ul. Lotniczej zapachniało niespodzianką. Siódemka Miedź wyszła na sześciobramkowe prowadzenie, którego już goście nie byli w stanie zniwelować.

Na uwagę zasługuje świetny występ także Adama Skrabanii, który rzucił osiem bramek. Pięć trafień zaliczył Kamil Mosiolek. Wśród gości najskuteczniejszy był Rennosuke Tokuda (dziewięć bramek).

Siódemka Miedź Legnica – Grupa Azoty Tarnów 30:26 (13:12)

Siódemka Miedź Legnica: Dekarz 1, Stachurski – Majewski 5, Przybylak, Płaczek 2, Kowalik 1, Jaśkowski 4, Skrabania 8, Piwko, Drozdalski, Wychowaniec 2, Mosiołek 5, Paterek 2. Kary: 12 min.

Grupa Azoty Tarnów: Barnaś, Małecki – Tokuda 9, Grabowski 1, Jewuła 1, Wojdan 3, Sanek 1, Tarcijonas 2, Kowalik, Landim 4, Dadej 2, Kużdeba, Kedzo, Pedryc 1, Grozdek 1. Kary: 14 min.

Siódemka Miedź Legnica
Szczegóły wkrótce.

utrzymać ten skład plus 2 - 3 wzmocnienia i spokojnie można walczyć w Ekstraklasie Pamiętam czasy kiedy w Ekstraklasie grały Miedż, Chrobry Zagłębie i Śląsk
utrzymać ten skład plus 2 - 3 wzmocnienia i spokojnie można walczyć w Ekstraklasie
Brawo Siódemka, wierzyłem w Was
Nawet w piłce ręcznej macie kompleks Zagłębia.
To co w bramce robił Dekarz to mega klasa cały zespół zagrał dobre Zawody teraz mogli by trafić zagłębie jak wygra z pogonia i ich ubić he jedyny cyrk to padajacy deszcz na parkiet co za łeb nie zamkn...
Nasz Bramkarz z dużą skutecznością!. To pomogło bardzo.