2020-02-16 00:53:38 - Autor: AC(lca.pl)/siodemka.legnica.pl
Wymęczone zwycięstwo Siódemki Miedź nad Olimpią
To była udana inauguracja dla Siódemki Miedź Legnica. Zespół Pawła Wity wygrał we własnej hali z Olimpią Medex Piekary Śląskie 36:28, jednak legniczanom zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Siódemka Miedź Legnica – Olimpia Medex Piekary Śląskie
Siódemka Miedź była zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki i nie zawiodła. Mimo zwycięstwa wysokiego zwycięstwa, te trzy punkty nie przyszły łatwo. Do czterdziestej minuty gospodarze prowadzili tylko 19:18. W przeciągu jednak kolejnych sześciu minut Siódemka Miedź rozstrzygnęła losy spotkania, wychodząc na prowadzenie 26:20.

Gościom zwyczajnie odcięło prąd i wiarę w wywiezienie z Legnicy korzystnego rezultatu. Końcówka spotkania była już popisem legniczan. Efektownych akcji nie brakowało, a w rolach głównych najczęściej występowali Adam Skrabania, Paweł Paterek i Kacper Majewski.

W środę legniczan czeka bardzo ciężki pojedynek. W ramach Pucharu Polski zmierzą się z superligową Grupą Azoty Tarnów.

Siódemka Miedź Legnica – Olimpia Medex Piekary Śląskie 36:28 (15:13)

Siódemka Miedź Legnica: Stachurski, Dekarz, Mazur – Majewski 6, Przybylak, Płaczek 2, Kowalik 2, Jaśkowski 1, Skrabania 7, Piwko 4, Drozdalski 4, Wychowaniec, Styrcz 4, Mosiołek 3, Paterek 3, Nowosielski. Kary: 10 min.

Olimpia Medex Piekary Śląskie: Zemelka, Pietruszka – Frycz 1, Pluczyk 1, Jaksik 1, Cieślik 2, Parzonka 2, Kotalczyk 4, Wawrzyniak 1, Więckiewicz, Miłek 7, Beczek 8. Kary: 4 min.