2020-02-08 17:46:55 - Autor: AC(lca.pl)
Zwycięstwo szczypiornistek Dziewiątki nad Ruchem
W drugim meczu 1/8 finałów mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej EuCO-UKS Dziewiątka Legnica wygrała z Ruchem Chorzów 38:27.

EuCO-UKS Dziewiątka Legnica - Ruch Chorzów
Była to udana rehabilitacja za piątkową porażkę Dziewiątki z Varsovią Warszawa. Podopieczne Grzegorza Karnickiego nie miały żadnych problemów z pokonaniem chorzowianek.

Legniczanki już po piętnastu minutach wygrywały sześcioma bramkami, a do przerwy przewaga wzrosła do siedmiu trafień. W drugiej połowie Dziewiątka z każdą minutą zwiększyła przewagę. Świetnie zaprezentował się duet Dominika Stala – Katarzyna Kozak, który zdobył łącznie 24 bramki!

W niedzielę Dziewiątka w ostatnim meczu zagra z Koroną Handball Kielce, która na koncie ma dwa zwycięstwa. Awans do kolejnej fazy wywalczą dwie najlepsze drużyny.

EuCO-UKS Dziewiątka Legnica – KPR Ruch Chorzów 38:27 (21:14)

EuCO-UKS Dziewiątka Legnica: P. Lange, E. Lange, Mieszczyk, Niedzielenko – 1, Kaczuga – 4, Stala - 11, Kozak – 13, Rusin, Ozga, Wojciechowska – 2, Meter, Wiśniewska, Szuk – 1, Doroba – 6, Ścisłowicz, Ilnicka.

KPR Ruch Chorzów: Herudek, Gryszka – 7, Jóźwik – 1, Bentkowska, Winczura – 2, Jambor – 4, Bury – 4, Świątek – 3, Iwaniuk – 3, Czech – 3, Wolny, Kurek, Svetlicić, Grudzień.

Tabela:

1. Korona Handball Kielce 6 pkt 71:44

2. Varsovia Warszawa 3 pkt 60:61

3. EuCO-UKS Dziewiątka Legnica 3 pkt 68:67

4. KPR Ruch Chorzów 0 pkt 51:78

Jak można było przegrać z V., tyloma bramkami i wogóle ? Gdzie i kiedy ma zamiar, będzie reagować ten trener ? Nie możena na to patrzeć. To jutro będą baty.