2020-01-26 20:14:00 - Autor: AC(lca.pl)
Dziewczyny z Dziewiątki grają dalej w mistrzostwach Polski!
W drugim spotkaniu 1/16 finału mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej EUCO-UKS Dziewiątka Legnica pokonał SPR Olkusz 34:33 i tym samym zameldował się w kolejnej fazie walki o złoto.

EuCO UKS Dziewiątka Legnica
W piątek legniczanki okazały się lepsze od ROKiS-u Radzymin. W sobotę natomiast SPR Olkusz ograł szczypiornistki z Radzymina i było wiadome, że obie ekipy mają awans do kolejnej fazy zapewniony.

Co do niedzielnego meczu legniczanki zagrały koncertowo przede wszystkim w pierwszej części meczu. Na przerwę Dziewiątka schodziła prowadząc czterema bramki. Problemy rozpoczęły się w drugiej połowie. Legniczanki popełniały proste błędy i SPR Olkusz doprowadził do wyrównania. Ostatecznie w końcówce Dziewiątka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie wygrała 34:33.

Dzięki tej wygranej kolejna faza mistrzostw Polski zostanie rozegrana w Legnicy.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - SPR Olkusz 34:33 (19:15)

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica : Rusin, Kozak 9, Stala 7, Kaczuga 4, Doroba 3, Szuk 3, Mieszczyk 2, Niedzielenko 2, Meter 1, Ścisłowicz 1, Wiśniewska 1, Wojciechowska 1, Ilnicka, Ozga.