2020-01-24 21:49:11 - Autor: AC(lca.pl)
1/16 MP: Dziewiątka wygrała z ROKiS-em Radzymin
W pierwszym meczu 1/16 finału mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej EUCO-UKS Dziewiątka Legnica pokonała w hali przy ul. Lotniczej KPR ROKiS Radzymin 32:28.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - KPR ROKiS Radzymin 32:28 (13:11)
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. KPR ROKiS Radzymin prowadził do 24 minuty. Po dziesięciu minutach było 2:4 dla przyjezdnych. Legniczanki do remisu doprowadziły dopiero po kwadransie. W 25 minucie Dziewiątka wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca meczu.

Po przerwie z każdą upływającą minutą przewaga gospodyń rosła. Legniczanki prowadziły nawet sześcioma bramkami. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły 32:28. Świetną partię rozegrała Dominika Stala, która rzuciła trzynaście bramek. Sześć trafień zaliczyła Katarzyna Kozak.

Wśród zawodniczek z Radzymina brylowała natomiast Justyna Świerżewska (13 bramek).

W sobotę o godz. 11 KPR ROKiS Radzymin sprawdzi formę SPR Olkusz. W ostatnim meczu, który zostanie rozegrany o godz. 11 EUCO-UKS Dziewiątka powalczy z SPR Olkusz.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica: Mieszczyk, Kaczuga – 2, Stala – 13, Wiśniewska – 3, Kozak 6, Ozga 2, Wojciechowska 1, Doroba 1, Ilnicka – 2, Niedzielenko, Szuk – 2, Rusin, Meter.

KPR ROKiS Radzymin: Wojcieszkiewicz, Szczepanek – 2, Świerżewska – 13, Kowalska – 3, Szczepnaek – 3, Wszyńska – 1, Giera – 1, Derlacz – 2, Matusiak – 3.