2019-12-04 22:25:00 - Autor: siodemka.legnica.pl
Puchar Polski: Siódemka Miedź pokonała Stal Gorzów Wlkp. i gra dalej
Siódemka Miedź Legnica wygrała 34:26 ze Stalą Gorzów Wielkopolski w meczu rundy eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski. Zespół trenera Pawła Wity rozegrał świetny mecz i zasłużenie awansował do kolejnej rundy rozgrywek.

Siódemka Miedź Legnica – Stal Gorzów Wielkopolski
 Przez 1,5 roku Siódemka Miedź nie przegrała ligowego meczu w Legnicy, ale w październiku na ul. Lotniczą przyjechała Stal i tę świetną serię brutalnie przerwała. Gorzowianie wygrali 27:24. Zespół trenera Dariusza Molskiego ma zresztą świetny sezon – po 10. seriach spotkań przewodzi tabeli grupy B I ligi. W środowy wieczór Siódemka Miedź wzięła na Stali rewanż, wyrzucając ją za burtę Pucharu Polski.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Pawła Wity. Legniczanie byli bardzo zdeterminowani i od pierwszych minut zabrali się do eliminowania lidera I ligi z pucharowych rozgrywek. Stal miała mnóstwo problemów ze sforsowaniem legnickiej defensywy, świetnie w bramce spisywał się zarówno Łukasz Mazur – w pierwszej połowie, jak i Adrian Stachurski i Dawid Dekarz – w drugiej. Z kolei w ofensywie szaleli Paweł Paterek do spółki z Kamilem Mosiołkiem wspomagani przez zabójczo skutecznych skrzydłowych – Wojciecha Styrcza i Mateusza Wychowańca.

Solidną zaliczkę Siódemka wypracowała sobie już w pierwszej połowie – na przerwę schodziła wygrywając 17:13. W drugiej połowie przewaga gospodarzy rosła. W 47 min. Siódemka prowadziła już 27:19, a w 51 min. 30:20. W pewnym momencie goście zaczęli już chyba myśleć o czekającym ich sobotnim meczu ligowym z Olimpią Piekary Śląskie, godząc się tym samym z myślą, że przygoda z Pucharem Polski właśnie się zakończyła.

A nakręcona Siódemka nie odpuszczała, do końcowej syreny grała efektownie, by zadowolić kibiców. Ostatecznie wygrała 34:26 i awansowała do 1. rundy PGNiG Pucharu Polski. Trzeba przyznać, że łatwiej niż się wszyscy spodziewali. Lider grupy B I ligi w Legnicy zawiódł, a Siódemka wysłała głośny sygnał o treści: stać nas na dogonienie Stali w tabeli!

Siódemka Miedź Legnica – Stal Gorzów Wlkp. 34:26 (17:13)

Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz – Przybylak, Płaczek, Kowalik 1, Bogudziński 4, Piwko 2, Wychowaniec 5, Styrcz 6, Mosiołek 8, Paterek 8, Nowosielski. Kary: 10 min.

Stal: Marciniak, Nowicki – Pietrzkiewicz 3, Kryszeń 3, Chełmiński 4, Gintowt 2, Dzieciątkowski 2, Mariusz Smolarek 5, Światłowski 1, Stupiński 6, Bronowski, Gałat, Marcin Smolarek, Kłak, Stupiński 6. Kary: 4 min.