2019-11-29 13:04:56 - Autor: AC(lca.pl)
Gładkie zwycięstwo Siódemki Miedź nad Borem
Nie było niespodzianki w spotkaniu 10. kolejki grupy B I ligi. Siódemka Miedź Legnica gładko wygrała z Borem Oborniki Śląskie 40:23.

Siódemka Legnica
Legniczanie byli zdecydowanym faworytem czwartkowego meczu i nie zawiedli swoich kibiców. Już po dziesięciu minutach było 7:2 dla gospodarzy. Do przerwy ekipa Pawła Wita prowadziła dwunastoma bramkami.

Trener Siódemki Miedź dał pograć kilku zawodnikom, którzy w poprzednich meczach nie podnosili się z ławki. Na parkiecie zameldowali się m.in. Dominik Nowosielski oraz debiutanci na poziomie I ligi: Michał Klimaszewski i Kornel Szczepanek. Juniorscy wicemistrzowie kraju nie zawiedli. Ale w czwartkowy wieczór na parkiecie rządzili inni tegoroczni srebrni medaliści MP juniorów – Wojciech Styrcz i Paweł Paterek (9 i 7 bramek).

– Po ostatnich trzech kolejnych meczach z konkursami karnych, potrzebowaliśmy takiego pewnego zwycięstwa. Muszę przyznać, że liczyłem, że Bór poprzeczkę zawiesi nam wyżej – powiedział dla strony klbuowej siodemka.legnica.pl trener Paweł Wita.

Na zakończenie pierwszej rundy Siódemka Miedź zagra na wyjeździe z AZS-em Zielona Góra. Z kolei w najbliższą środę legniczanie podejmą we własnej hali Stal Gorzów Wielkopolski w ramach 1. rundy Pucharu Polski.

Siódemka Miedź Legnica – Bór Oborniki Śląskie 40:23 (22:10)

Siódemka Miedź Legnica: Stachurski, Dekarz – Przybylak 2, Kowalik 2, Szczepanek, Bogudziński 2, Piwko 2, Klimaszewski 3, Wychowaniec 6, Styrcz 9, Mosiołek 4, Paterek 7, Nowosielski 3.

Bór Oborniki Śląskie: Kurzydło, Śliwiński, Głośniak – Kasiniak 3, Giera 1, Uść 3, Sawicki 3, Michalak 1, Czajka, Ramiączek 6, Zagórski 1, Szabat 4, Semczyszyn, Weisskopf, Przystarz, Kowalczewski 1. Kary: 4 min.