Lca.pl » Sport » Ręczna

2019-11-22 06:51:20 - Autor: siodemka.legnica.pl
Do trzech razy sztuka. Rzuty karne tym razem nie dla Siódemki
Siódemka Miedź Legnica przegrała 1:3 w rzutach karnych z MKS-em Wieluń w meczu otwierającym 9. kolejkę grupy B I ligi. W regulaminowym czasie był remis 25:25.

Siódemka Miedź ostatnio jest drużyną wielce kompromisową. W Wieluniu zremisowała trzeci mecz z rzędu, co oznaczało trzeci kolejny konkurs rzutów karnych. W Grodkowie z Olimpem i w Legnicy z Grunwaldem Poznań udało się wyjść z nich zwycięsko. Niestety, w Wieluniu nie. Siódemka Miedź przegrała je 1:3 i do Legnicy przywiozła tylko 1 punkt.

Mecz lepiej rozpoczął MKS, który wypracował sobie kilkubramkową przewagę. Po 10 minutach gospodarze wygrywali już nawet 6:2. Wtedy legniczanie obudzili się i zabrali do odrabiania strat. Skutecznie, bo już w 20 min. było 7:7. Do końca pierwszej połowy na parkiecie walczono zgodnie z zasadą „bramka za bramkę”, co przełożyło się na wynik w przerwie – 11:11.

Druga połowa była równie zacięta. Zmieniło się to, że to Siódemka Miedź od samego początku była na prowadzeniu. Bardzo długo minimalnym, bo jednobramkowym, ale w końcu legniczanom udało się odskoczyć na dystans 3 trafień (17:20 w 49 min.). Jeszcze w 56 min. podopieczni trenera Pawła Wity wygrywali 24:21 i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się ich zwycięstwem. Nic z tego. Gospodarze zdołali zremisować. W ostatniej minucie spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Wojciech Styrcz, a za chwilę bramkę na 25:25 rzucił Łukasz Królikowski.

W konkursie rzutów z 7 metrów nerwy zawiodły ponownie Styrcza oraz Kacpra Bogudzińskiego i Kacpra Majewskiego. Trafił tylko Kamil Mosiołek. Dla MKS-u trafili: Krzysztof Książek, Szymon Famulski i Krzysztof Węcek.

Pozostałe mecze 9. kolejki w sobotę. Póki co, Siódemka Miedź z dorobkiem 17 punktów zajmuje w tabeli 4. miejsce. Następny mecz nasza drużyna rozegra w czwartek 28 listopada z Borem Oborniki Śląskie (hala przy ul. Lotniczej, godz. 19.30).

MKS Wieluń – Siódemka Miedź Legnica 25:25 (11:11), 3:1 w karnych

MKS: Waloch – Kowalik 1, Młodzieniak, Więcek 2, Książek 3, Helman, Ziemiński 4, Cepielik 4, Jędrzejewski, Torchała, Pawelec, Klimas 1, Majda 2, Królikowski 5. Kary: 8 min.

Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz – Majewski 1, Przybylak, Płaczek 2, Kowalik 3, Bogudziński 6, Piwko 2, Wychowaniec 4, Styrcz 4, Mosiołek 2, Paterek 1. Kary: 6 min.

Przebieg spotkania: 3:1 (5), 6:2 (10), 7:6 (15), 7:7 (20), 10:8 (25), 11:11 (30), 12:14 (35), 15:15 (40), 17:18 (45), 18:21 (50), 21:23 (55), 25:25 (60).