2019-10-26 23:54:49 - Autor: AC(lca.pl)
Siódemka Miedź zgodnie z planem najlepsza w Obornikach Śl.
Siódemka Miedź okazała się najlepsza podczas finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Zespół Pawła Wita rywalizował z SPR Bór Oborniki Śląskie oraz Forzą Wrocław.

Siódemka Miedź Legnica - Real-Astromal Leszno 24:22 (13:10)
W sobotę na turnieju w Obornikach Śląskich szansę gry w większym wymiarze czasowym otrzymali zawodnicy, którzy na swoim koncie mają mniej minut w lidze. Na parkiecie zadebiutował m.in. Szymon Pacek. 16-latek pokazał się z bardzo dobrej strony.

W pierwszym meczu legniczanie zremisowali z Borem 20:20 (mecze rozgrywane były dwa razy po 20 minut). Wrzutach karnych górą była Siódemka Miedź. Dawid Dekarz obronił dwa rzuty i mecz skończył się wygraną 4:1.

W drugim meczu ekipa Pawła Wity rozbiła 31:18 Forzę Wrocław, która do Obornik Śląskich przyjechała juniorskim składem.

Triumf w Obornikach Śląskich oznacza awans do pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym, która zostanie rozegrana w grudniu. O tym, z kim zagramy, zadecyduje losowanie.