Lca.pl » Sport » Ręczna

2019-10-13 13:33:56 - Autor: AC(lca.pl)
Łódź odczarowana! Siódemka Miedź wygrała z Anilaną
Siódemka Miedź Legnica wróciła z Łodzi z kompletem punktów! Zespół Pawła Wita wygrał z Anilaną 25:24! Legniczanie są w dalszym ciągu liderem grupy B I ligi!

Siódemka Miedź Legnica - Real-Astromal Leszno 24:22 (13:10)

Wojciech Styrcz
Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Po piętnastu minutach legniczanie przegrywali w Łodzi 7:6. Na prowadzenie Siódemkę Miedź wyprowadził Wojciech Styrcz w 18 min. Dzięki dobrej postawie w bramce Dawida Dekarza i skuteczności Kacpra Bogudzińskiego i Pawła Paterka, goście na przerwę schodzili prowadząc 14:12. W tej części meczu legniczanie zmarnowali cztery rzuty karne!

Po pierwszych pięciu minutach drugiej połowy zespół Pawła Wity odskoczył na cztery bramki, ale dziesięć minut później był już remis 19:19, wtedy to duet Paweł Paterek – Mateusz Płaczek wziął sprawy w swoje ręce i podreperował wynik na 22:19.

W końcowej fazie spotkania, legniczanie popełnili jednak kilka błędów, co gospodarze skrzętnie wykorzystali. W 58 min. Bartosz Pawlak wyprowadził Anilanę na prowadzenie 24:23, a karę 2 min. otrzymał Płaczek. Gdy wydawało się, że Siódemka po raz pierwszy w tym sezonie straci punkty, wyrównał Michał Kowalik, a pół minuty przed końcową syreną bramkę na wagę zwycięstwa rzucił Kamil Mosiołek.

Paweł Wita
- To był mecz, w którym ona zespoły popełniły sporo błędów. Był jednak szybki, dużo w nim było walki i emocji. Bardzo dobrze spisywali się bramkarze – Damian Chmurski w Anilanie i Dawid Dekarz z Łukaszem Mazurem w naszym zespole. Wracamy do domu z niezwykle cennymi trzema punktami z bardzo ciężkiego terenu. Musieliśmy się na nie bardzo mocno napracować. Nerwową końcówkę sami sobie zafundowaliśmy, ale na szczęście udało nam się wyszarpać zwycięstwo. Paweł Piwko nie zagrał dziś, bo nabawił się kontuzji stopy – powiedział dla strony klubowej siodemka.legnica.pl, trener Paweł Wita.

Legniczanie z kompletem punktów przewodzą w stawce. Za tydzień do Legnicy przyjedzie Stal Gorzów Wielkopolski. Początek meczu w sobotę o godz. 18 w hali przy ul. Lotniczej.

Anilana Łódź – Siódemka Miedź Legnica 24:25 (12:14)

Anilana Łódź: Chmurski, Pisarkiewicz – Czech 1, Krajewski, Różalski, Stolarski 3, Doniecki, Matyjasik 5, Katusza 5, Wawrzyniak 3, Dębowski 1, Kucharski 2, Pawlak 5. Kary: 6 min.

Siódemka Miedź Legnica: Mazur, Stachurski, Dekarz – Majewski 2, Przybylak, Płaczek 2, Kowalik 4, Bogudziński 6, Drozdalski, Wychowaniec 1, Styrcz 1, Mosiołek 3, Paterek 6. Kary: 10 min.