Lca.pl » Sport » Ręczna

2019-09-18 22:55:37 - Autor: AC(lca.pl)
Szlagier nie zawiódł! Siódemka Miedź ograła Real-Astromal
To była bardzo udana inauguracja 1. kolejki grupy B I ligi. Siódemka Miedź Legnica pokonała we własnej hali Real-Astromal Leszno 30:25.

Siódemka Miedź Legnica – Real-Astromal Leszno
To spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej części legniczanie mieli spore problemy z dobrze funkcjonującą drugą linią gości. Widoczny był brak Adama Skrabani i Mateusza Płaczka. Imponujący warunkami fizycznymi rozgrywający z Leszna raz po raz posyłali celne bomby na legnicką bramkę, a przodował w tym Marcin Jaśkowski (10 bramek w całym meczu).

Po dwunastu minutach goście wygrywali 8:4. Trener Paweł Wita wziął jednak czas i to chyba poskutkowało. Po czterech minutach na tablicy wyników był już remis 8:8. Do przerwy obie ekipy szły łeb w łeb i po pierwszej połowie był remis 14:14.

Na drugą część meczu legniczanie wyszli bardzo zmotywowani i po kilku udanych akcjach odskoczyli na 22:19. Wydawało się, że nic wielkiego w tym meczu już się nie wydarzy, ale jednak Real-Astromal doprowadził w 56 min. do remisu 25:25. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 30:25.

Siódemka Miedź Legnica – Real-Astromal Leszno 30:25 (14:14)

Siódemka Miedź Legnica: Mazur, Stachurski, Dekarz – Majewski 6, Kowalik 4, Bogudziński 1, Piwko 5, Styrcz 5, Mosiołek 4, Paterek 5, Drozdalski, Przybylak. Kary: 16 min.

Real-Astromal Leszno: Skorupiński, Królikowski, Siedlecki – Przekwas 3, Wierucki 2, Łuczak 2, Szkudelski 3, Jaśkowski 10, Buda 5, Meissner. Kary: 16 min.