2019-06-05 22:11:07 - Autor: KN (lca.pl)
Szczypiornistki Dziewiątki w finale Pucharu Polski!
Młodziczki EUCO UKS Dziewiątki Legnica pokonały w półfinale Final Four Pucharu Polski MTS Kwidzyn 24:20 (13:9) i czwartek staną przed szansą zostania najlepszą drużyną w kraju!

Natalia Gdula

Po dość wyrównanym początku, podopieczne Celestyny Majchrzyk zaczęły przejmować  nicjatywę w spotkaniu i do przerwy prowadziły czterema bramkami. Dobre rozpoczęcie drugiej części spotkania uśpiło jednak gospodynie turnieju finałowego i na osiem minut przed końcem zawodniczki z Kwidzyna doprowadziły nawet do remisu. Piłkarki Dziewiątki miały jednak coś, czego goście nie mieli - wsparcie ze strony kibiców. W hali na Lotniczej zgromadziło się 600 osób, co jest rzadko spotykanym wynikiem. Legniczanki poniesione na fali dopingu obudziły się i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

MVP półfinałowego meczu została Natalia Gdula, która do siatki rywalek trafiła ośmiokrotnie.

W jutrzejszym finale, który odbędzie się o godzinie 16:15, Dziewiątka podejmie KS Zgodę Ruda Śląska, która pokonała UKS Varsovię Warszawa 22:12. Zachęcamy do wsparcia dziewczyn w tym najważniejszym meczu mistrzostw!