2019-05-26 20:55:56 - Autor: AC(lca.pl)
EUCO-UKS Dziewiątka zagra o mistrzostwo Polski!
Przez trzy dni trwała rywalizacja w ćwierćfinale Pucharu ZPRP Młodziczek. W hali przy ul. Lotniczej walczyły cztery drużyny. Turniej zakończył się zwycięstwem EUCO-UKS Dziewiątka Legnica!

EUCO UKS Dziewiątka
Legniczanki o finał Pucharu ZPRP Młodziczek grały z UKS Varsovia Warszawa, KS Bystra i UKS Sęp Wilczyska.

EUCO-UKS Dziewiątka w pierwszym meczu pokonała KS Bystra 30:21. Dzień później legniczanki okazały się lepsze od UKS Sęp Wilczyska 25:24, a w meczu o pierwsze miejsce gospodynie po rzutach karnych wygrały po horrorze z UKS Varsovia Warszawa.

W regulaminowym czasie gry był remis 28:28. EUCO-UKS Dziewiątka do przerwy prowadziła 18:11, aby po przerwie roztrwonić siedmiobramkową przewagę.

Celestyna Majchrzyk
- Lubimy takie emocje i horrory. Przeciwnik po przerwie zagrał zupełnie inaczej, co utrudniło nam grę. A my straciłyśmy „głowę” i zamiast spokojnie grać do końca i dowieźć zwycięstwo, ale niestety nie udało się. Gorące głowy, emocje niestety wzięły górę. Są to młode dziewczyny, które niestety nie wytrzymują jeszcze pewnych sytuacji, ale całe szczęście w rzutach karnych zachowały spokój i mogłyśmy cieszyć się ze zwycięstwa – mówiła po meczu trenerka Celestyna Majchrzyk.

Warszawianki w dwóch pierwszych mecz także zaliczyły dwa zwycięstwa. Najpierw z UKS Sęp Wilczyska 26:25, a dzień później z KS Bystra 31:29.

Legniczanki oraz UKS Varsovia Warszawa awansowały do finału Pucharu ZPRP Młodziczek.