2019-04-13 20:37:21 - Autor: siodemka.legnica.pl
Siódemka Miedź wygrała z AZS-em Zielona Góra i nadal jest w grze o awans
Siódemka Miedź Legnica wygrała 30:24 z AZS-em Zielona Góra w meczu 21. kolejki grupy B 1. ligi. Przed ostatnią kolejką zespół trenera Pawła Wity zajmuje w tabeli 3. miejsce. Do lidera z Piekar Śląskich traci trzy punkty.

Siódemka Miedź Legnica – AZS Zielona Góra 30:24
10 zwycięstw – 1 porażka po rzutach karnych – to imponujący bilans domowych spotkań Siódemki w tym sezonie. Bez dwóch zdań – w dobiegającym już końca sezonie, hala przy ul. Lotniczej była prawdziwą twierdzą. Jako ostatni przekonali się o tym „Akademicy” z Zielonej Góry. Choć należy im oddać, że długo w Legnicy fason trzymali.

Wynik sobotniego meczu bardzo długo oscylował wokół remisu, a spora w tym zasługa bramkarza AZS-u Macieja Hadego. Siódemka w której brylowali Paweł Piwko i Kamil Mosiołek (przed przerwą razem zdobyli 9 bramek) na dobre zaczęła przewagę budować dopiero pod koniec pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 16:12.

Po przerwie na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna. Siódemka grała szybko i przede wszystkim skutecznie (świetny mecz juniora Pawła Paterka). A że dołożyła do tego bardzo dobrą obronę (przez kwadrans AZS rzucił zaledwie 3 bramki) to w 45 min. wygrywała już 25:14. W końcówce pewni już swego legniczanie nieco spuścili z tonu, co goście wykorzystali do kosmetyki końcowego rezultatu.

Ostatecznie Siódemka wygrała z AZS-em 30:24 i wciąż jest w grze o triumf w grupie B 1. ligi i awans do turnieju barażowego o PGNiG Superligę. Podobnie, jak lider Olimpia Piekary Śląskie i wicelider Real-Astromal Leszno, które w sobotę również wygrały swoje mecze.

Ostatnia kolejka 1. ligi zostanie rozegrana po świętach, 27 kwietnia. Siódemka zagra w Zawadzkiem z ASPR-em, który w przyszłym sezonie zagra w 2. lidze. Drugim spadkowiczem z grupy B został ŚKPR Świdnica.

Siódemka Miedź Legnica – AZS Zielona Góra 30:24 (16:12)

Siódemka: Mazur, Styachurski, Dekarz – K. Majewski 3, Przybylak 1, Płaczek 2, Kowalik, Cegłowski 2, Bogudziński 3, Piwko 7, Drozdalski 1, Styrcz 1, Mosiołek 5, Paterek 5, Skiba, M. Majewski. Kary 6 min.

AZS: Hady, Jarszak – Więdłocha 5, Góral 1, Gołębiowski, Kociszewski 1, Mieszkian 2, Kuliński 3, Franaszek 4, Machalica, Kiersnowski 2, Szarłowicz 2, Należyty 3, Wysocki, Chałupka 1. Kary: 12 min.

Przebieg meczu: 2:2 (5), 4:4 (10), 7:7 (15), 10:9 (20), 13:11 (25), 16:12 (30), 19:12 (35), 22:13 (40), 25:14 (45), 27:18 (50), 27:19 (55), 30:24 (60).