Lca.pl » Sport » Ręczna

2019-03-24 09:38:35 - Autor: siodemka.legnica.pl
Pierwszoligowy hit dla Olimpii. W Legnicy został jednak cenny punkt
Siódemka Miedź Legnica przegrała 2:3 w rzutach karnych z Olimpią Piekary Śląskie w meczu 18. kolejki grupy B 1. ligi. W regulaminowym czasie był remis 26:26. Nasza drużyna pozostała na 3. miejscu w tabeli. Do prowadzącej Olimpii i Realu-Astromal Leszno traci 3 punkty.

Siódemka Miedź Legnica – Olimpia Piekary Śląskie
Bez dwóch zdań – Siódemka i Olimpia dały radę! Jak przystało na czołowe drużyny ligi, stworzyły emocjonujące, stojące na wysokim poziomie widowisko. Lepiej rozpoczęli je gospodarze, bo od prowadzenia 2:0. Siódemka imponowała skutecznymi skrzydłami, na których brylowali Kacper Cegłowski i Paweł Piwko, z kolei Olimpia siłą ognia z drugiej linii skąd bomby posyłali co rusz Szymon Kotalczyk i Kamil Cieniek.

W pierwszej połowie Siódemka dwukrotnie odskakiwała na 3 bramki (5:2 w 8 min. i 15:12 w 23 min.), ale za każdym razem lider był w stanie wyrównać. W efekcie na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 16:16. W drugiej połowie nadal trwała szalona, niezwykle zacięta walka. A że obie ekipy zaczęło dopadać zmęczenie (mecz przebiegał w bardzo wysokim tempie), to ich skuteczność już nie była tak wysoka. Wynik oscylował wokół remisu, ale teraz to już goście byli częściej na prowadzeniu.

W 50 min. Piwko doprowadził do kolejnego remisu 25:25. I wynik zatrzymał się w miejscu! W dużej mierze dzięki dobrej postawie bramkarzy – Pawła Zemelki i Dawida Dekarza. Ten drugi zastąpił między słupkami ukaranego za niebezpieczną interwencję poza polem karnym czerwoną kartką Łukasza Mazura. 19-letni bramkarz Siódemki wygrał dwa pojedynki sam na sam z rywalami, utrzymując swój zespół przy życiu. W ostatniej minucie wyrównał Kamil Mosiołek i mecz zakończył się remisem 26:26.

W konkursie rzutów karnych lepszy był lider. Nie pomogła nawet fantastyczna postawa Dekarza, który obronił dwa rzuty. Dla Olimpii trafili: Płonka, Rosół i Chromy, dla Siódemki Cegłowski i Paterek. Olimpia wygrała 3:2 i wywiozła tym samym z Legnicy 2 punkty. Siódemka nie została z niczym – dopisała sobie 1 punkt.

Przed sobotnim meczem miała miejsce miła uroczystość. Publiczności zaprezentowali się świeżo upieczeni wicemistrzowie Polski juniorów. Srebrni medaliści zostali uhonorowani przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, władze klubu oraz sponsora – Martina Hurasa pamiątkowymi statuetkami. Legnicki klub otrzymał okazały puchar od prezesa DZPR Sławomira Ptaka. Szef wojewódzkiego związku przywiózł do Legnicy też czek na 4 tys. zł za triumf Siódemki w ministerialnym rankingu szkolenia młodzieży.

Siódemka Miedź Legnica – Olimpia Piekary Śląskie 26:26 (16:16), 2:3 karne

Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz – Przybylak, Płaczek 3, Kowalik 1, Cegłowski 6, Bogudziński 4, Piwko 3, Drozdalski 1, Mosiołek 8, Majewski, Skiba, Styrcz, Paterek. Kary: 4 min.

Olimpia: Kot, Zemelka – Cieniek 6, Kotalczyk 7, Płonka 3, Wawrzyniak 1, Chromy 5, Cieślik 1, Rosół 3, Ludyga, Włoka, Jaksik, Pluczyk. Kary: 6 min.

Przebieg meczu: 3:2 (5), 6:6 (10), 10:9 (15), 12:11 (20), 15:13 (25), 16:16 (30), 18:18 (35), 20:21 (40), 22:23 (45), 25:25 (50), 25:25 (55), 26:26 (60).