2019-02-10 11:22:09 - Autor: AC(lca.pl)
Siódemka Miedź zgodnie z planem ograła ŚKPR Świdnica
Nie było niespodzianki w spotkaniu 13. kolejki grupy B 1. ligi pomiędzy Siódemką Miedź Legnica a ŚKPR-em Świdnica. Zespół Pawła Wita pokonał rywala 27:20.

Kacper Cegłowski
W sobotnich derbach w hali przy ul. Lotniczej goście mimo ambitnej postawy, nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z wyżej notowanym rywalem. Już po 5. minutach legniczanie prowadzili 4:0, a po 19. minutach było już 10:4. Na przerwę Siódemka Miedź schodziła prowadząc 13:8.

Po przerwie legniczanie kontynuowali budowanie przewagi. Świetnie w bramce spisywał się Adrian Stachurski, dobrze rozgrywał Mateusz Drozdalski, a Kacper Cegłowski dokładał co chwilę bramki.

Ostatecznie mecz zakończył się siedmiobramkową wygraną Siódemki Miedź. Kolejne trzy punkty awansu na fotel lidera legniczanom nie dały, bo swój mecz w Grodkowie wygrała (33:31) również Olimpia Piekary Śląskie.

Sobotnia wygrana umocniła zespół Pawła Wity na drugim miejscu w tabeli.

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR Świdnica 27:20 (13:8)

Siódemka Miedź Legnica: Mazur, Dekarz, Stachurski 1 – Przybylak 1, Płaczek 4, Kacper Cegłowski 7, Ziemiński 4, Piwko 3, Drozdalski 1, Mosiołek 5, Skiba 1. Kary: 4 min.

ŚKPR Świdnica: Olichwer, Wiszniowski – Redko, Chmiel 2, Żubrowski 1, Konrad Cegłowski 2, Starosta 1, Borowski 2, Makowiejew 9, Daszczenko, Wychowaniec 3, Zaremba, Pierzak. Kary: 12 min.