Lca.pl » Sport » Liga Halowa

2018-12-16 20:41:25 - Autor: AC(lca.pl)
Pierwsze punkty Wietrzak Team w dolnośląskiej 2. lidze
Wietrzak Team Legnica zdobył pierwsze punkty w 2. Dolnośląskiej Lidze Futsalu. Zespół Stanisława Wietrzaka wygrał u siebie z Mundialem Żary 7:4.

Wietrzak Team - Mundial Zary
Legniczanie do meczu z Mundialem podeszli podwójnie zmotywowani, bowiem dwa pierwsze mecze ligowe przegrali. Najpierw na inaugurację z AZS-em Zielona Góra 1:2, a tydzień później z AZS Uniwersytetem Wrocławskim 3:7.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli tylko jednego gola. Na listę strzelców jedenaście sekund przed syreną wpisał się Krzysztof Pietek. Niedzielny mecz rozkręcił się na dobre dopiero w drugiej połowie.

Radomir Roztocki
Po przerwie mistrz Legnicy jednak wziął się w garść i w przeciągu 73 sekund wyszedł na prowadzenie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Paweł Wyżga. Podopieczni doskonale znanego w Legnicy Radomira Roztockiego odpowiedzieli cztery minuty potem po ładnej indywidualnej akcji Dariusza Malarowskiego. W 29 min. Wietrzak Team wyszedł po raz drugi na prowadzenie po golu Marcina Kaczmarka.

W 36 min. legniczanie w odstępie dwunastu sekund strzelili dwie bramki i tym samym rozstrzygnęli losy spotkania. Goście jeszcze za sprawą Daniela Gałacha próbowali doścignąć Wietrzak Team, ale na więcej zabrakło czasu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 7:4.

Wietrzak Team Legnica – Mundial Żary 7:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Pietek 19, 1:1 Wyżga 21, 2:1 Wyżga 23, 2:2 Malarowski 27, 3:2 Kaczmarek 30, 4:2 Wyżga 36, 5:2 Kanas 36, 5:3 Gałach 37, 6:3 Horbal 38, 7:3 Kanas 38, 7:4 Gałach 40.

Wietrzak Team Legnica: Łopaciński, Wilczyński, Durkalec, Wyżga, Kaczmarek, Horbal, Hałdrzyński, Cymbalista, Cieślak, Opaluch, Kanas.

Mundial Żary: Bizukojć, Frydlewicz, Ganczarek, Frankovych, Gałach, Goliński, Pietek, Romanowski, Cyrana, Sawicki, Malarowski, Wikszta. Roztocki.