2018-10-06 22:00:54 - Autor: J(lca.pl)
Siódemka Miedź nareszcie pokazała na co ją stać
Siódemka Miedź Legnica wygrała 27:22 MKS-em Wieluń w meczu 3. kolejki grupy B 1. ligi. Dla naszej drużyny było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, dla gości pierwsza porażka.

Nasza drużyna rozpoczęła sezon źle, bo od dwóch wyjazdowych porażek. Nic więc dziwnego, że przed premierowym meczem w hali przy ul. Lotniczej, wśród podopiecznych Pawła Wity panowała ogromna mobilizacja. Tym bardziej, że faworytem nie byli, bo MKS Wieluń do Legnicy przyjechał jako wicelider mogący pochwalić się kompletem punktów.

Siódemka Miedź już od pierwszych minut sobotniego spotkania wzięła się do roboty, by powetować sobie niepowodzenia w Lesznie i Świdnicy. Tyle że, o ile do gry w ataku nie można było mieć do niej zastrzeżeń, to w defensywie już tak. Mecz by wyrównany – przez pierwszy kwadrans na prowadzeniu byli gospodarze, ale po kwadransie był już remis (6:6). Natomiast w 25 min. MKS wygrywał różnicą dwóch bramek (10:12).

Wtedy drużyna trenera Pawła Wity mocniej stanęła w obronie, co od razu przyniosło efekty. Siódemka Miedź zdobyła pięć bramek z rzędu i na przerwę schodziła z zapasem trzech bramek. Dodajmy, że jedną z nich zdobył bramkarz Łukasz Mazur, który zaliczył zresztą bardzo dobry występ (13 udanych interwencji).

W drugiej połowie Siódemka Miedź grała mądrze i konsekwentnie, a co najważniejsze powiększała przewagę. Największą osiągnęła w 48 min., gdy po rzucie rozgrywającego świetny mecz Pawła Piwki wygrywała już 23:16. Efekt był taki, że końcówka meczu nie była specjalnie emocjonująca, choć goście ambitnie dążyli do zniwelowania strat.

Siódemka Miedź odniosła równie cenne, co zasłużone zwycięstwo, zdobywając pierwsze punkty w sezonie. Za tydzień nasz zespół zagra we Wrocławiu z beniaminkiem – Forzą. Za dwa tygodnie do Legnicy przyjedzie Grunwald Poznań.

Siódemka Miedź Legnica – MKS Wieluń 27:22 (15:12)

Siódemka: Mazur 1, Stachurski – Majewski 2, Przybylak, Płaczek 4, Koprowski 4, Cegłowski 1, Ziemiński 1, Piwko 5, Drozdalski 1, Mosiołek 4, Światłowski 2, Gregułowski 2. Kary: 12 min.

MKS: Krekora, Kolanek – Kowalik 1, Młodzieniak 1, Węcek 4, Książek 3, Famulski 2, Cepielik 4, Kurzawa, Pawelec, Bernaś 4, Klimas, Majda 3. Kary: 6 min.

Przebieg meczu: 3:2 (5), 5:4 (10), 6:6 (15), 9:10 (20), 10:12 (25), 15:12 (40), 16:13 (35), 18:14 (40), 20:16 (45), 23:17 (50), 24:19 (55), 27:22 (60).

Prawo młodości....warto im kibicować..
Nieobliczalni
Dlaczego tak póżno? Poczytać o meczu oraz obejrzeć zdjęcia można już od 2 godzin na ***