2018-09-29 22:27:17 - Autor: J(lca.pl)
Paweł Piwko to za mało. Derby dla ŚKPR Świdnica
Niespodzianka w Świdnicy! Siódemka Miedź Legnica przegrała z tamtejszym ŚKPR 23:24 w meczu 2. kolejki grupy B 1. ligi piłkarzy ręcznych. Nasza drużyna w tym sezonie jeszcze nie zdołała zapunktować.

Siódemka Miedź - ŚKPR Świdnica
Siódemka Miedź jechała na dolnośląskie derby w roli zdecydowanego faworyta. ŚKPR, który w letniej przerwie stracił przecież aż 11 graczy, dziury w składzie łatając głównie młodzieżą, w sobotni wieczór sprawił jednak sporego kalibru niespodziankę. Gospodarze wygrali 24:23 i komplet punktów został w Świdnicy. Tego chyba się nikt nie spodziewał!

Siódemka w Świdnicy zagrała słaby mecz. Legniczanie męczyli się z młodym zespołem trenera Grzegorza Garbacza, nie będąc w stanie odskoczyć na bezpieczny dystans. Do przerwy było jeszcze nieźle, bo do szatni nasza drużyna schodziła z zapasem dwóch bramek.

W drugiej połowie przewaga legniczan zamiast urosnąć, szybko stopniała. Mecz zaczął toczyć się wg schematu – bramka za bramkę, raz prowadzili gospodarze, raz goście. O jego losach zadecydowała dopiero ostatnia minuta, gdy ŚKPR wygrywał 24:23, a rzut na wagę remisu Kacpra Majewskiego nie trafił do bramki.

- Przegraliśmy ten mecz w głowach. W tygodniu zespół świetnie pracował, wyglądał bardzo dobrze. Przyszedł jednak mecz i prawie wszyscy moi zawodnicy stracili nagle 40 proc. swojej wartości. Trudno to zrozumieć. Świetne zawody rozegrał Paweł Piwko. Ale to za mało. Niestety w nikłym wymiarze mogliśmy korzystać z chorego Mateusza Płaczka, ale chwała dla niego, że w ogóle zagrał – mówi trener Paweł Wita.

Warto odnotować jeszcze rywalizację rodzinną. Na pozycji obrotowego w ŚKPR wystąpił wypożyczony z Siódemki 22-letni Konrad Cegłowski. W legnickiej drużynie, na skrzydle jego młodszy, bo 19-letni brat – Kacper.

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 24:23 (11:13)