2018-06-03 15:51:21 - Autor: J(lca.pl)
Młodzicy Siódemki Miedź nie zagrają w Final Four
Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica byli bliscy zakwalifikowania się do Final Four mistrzostw Polski młodzików. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego głogowski turniej 1/4 finału zakończył na 3. miejscu.

Siódemka Miedź Legnica - Chrobry Głogów
O awans do najlepszej czwórki w Polsce, legniczanie bili się do ostatniego dnia turnieju rozgrywanego w Głogowie. W piątek Siódemka stoczyła zacięty pojedynek z PGE Vive Kielce. Zakończył się on remisem, ale w rzutach karnych lepsi byli podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego.

W sobotę Siódemka nie sprostała gospodarzom – Chrobremu Głogów, z którym przegrała 21:31. Wszystko więc rozstrzygnęło się w niedzielę. Legniczanie zrobili swoje, wygrywając 33:25 z Misiem Gorzów Wlkp.

Turniej kończył pojedynek Chrobrego z Vive. Gdyby wygrali głogowianie, to do Final Four Pucharu ZPRP z drugiego miejsca awansowałaby Siódemka. Niestety – o jedną bramkę lepsi okazali się kielczanie (20:19).

W turnieju Final Four wystąpią więc Chrobry i Vive oraz Pogoń Zabrze i PM MPEC Tarnów. Siódemka w krajowym czempionacie młodzików została sklasyfikowana na miejscach 5-6. To niewątpliwie duży sukces naszych młodych szczypiornistów, choć straconej szansy na grę o medale oczywiście żal.

Dodajmy jeszcze, że królem strzelców turnieju w Głogowie został rozgrywający Siódemki Jakub Będzikowski, który zdobył aż 28 bramek.

Siódemka Miedź Legnica - młodzicy

Siódemka Miedź Legnica – PGE Vive Kielce 25:25 (12:13), 5:4 karne

Siódemka: Biskup, Socha - Nowosielski 2, Pacek 5, Matwiejków 5, Będzikowski 8, Dec 5, Grynienko, Śliwiński, Fijołek, Cichoń, Minuczyc, Turkiewicz.

Siódemka Miedź Legnica – Chrobry Głogów 21:31 (13:14)

Siódemka: Biskup, Socha – Nowosielski 6, Pacek 2, Matwiejków, Będzikowski 6, Dec 6, Grynienko, Śliwiński 1, Fijołek, Cichoń, Minuczyc, Turkiewicz.

Siódemka Miedź Legnica – UKS Miś Gorzów Wlkp. 33:25 (17:15)

Siódemka: Biskup, Socha – Nowosielski 2, Pacek 5, Matwiejków 3, Będzikowski 14, Dec 7, Grynienko, Śliwiński 1, Fijołek, Cichoń, Minuczyc 1, Turkiewicz.