Lca.pl » Sport » Siatkówka

2018-04-07 22:04:52 - Autor: J(lca.pl)
Pyrrusowe zwycięstwo Ikara w Obornikach Śl.
Siatkarze Ikara Legnica wygrali 3:0 z TechniSatem Oborniki Śląskie. Radości jednak nie ma, bo po sobotniej kolejce nasza drużyna straciła szanse na drugie miejsce premiowane awansem do barażów o 2. ligę.

Ikar Legnica - Tygrysy Strzelin
Podopieczni trenera Pawła Murdzy zrobili swoje. Mieli wygrać z nieliczącym się już w walce o awans TechniSatem i wygrali. Do tego gładko. Gospodarze sprawili Ikarowi problemy tylko w pierwszym secie. Było 13:13, ale potem legniczanie wrzucili wyższy bieg i rywalom odjechali.

Ikar wygrał w Obornikach Śląskich w trzech setach, ale radość z tego faktu szybko zmąciły wieści z Bierutowa, gdzie Siatkarz nieoczekiwanie wygrał 3:2 z Ziemią Milicką Milicz. To oznacza, że legniczanie stracili szanse na drugie miejsce w końcowej tabeli, premiujące grą w barażach o awans do 2. ligi.

TABELA DYWIZJI A DOLNOŚLĄSKIEJ GRUPY 3. LIGI

Szansa na baraże – niewielka, ale jednak jeszcze jest. Ikar musi jednak zająć w rozgrywkach trzecie miejsce i liczyć, że o ile Siatkarz Bierutów zakończy je na drugim miejscu – zrezygnuje z walki o 2. ligę. Za tydzień (sobota, godz. 11.00, hala przy Głogowskiej) Ikar podejmie … Siatkarza.

Jeśli wygra, a Faurecia Jelcz-Laskowice przegra w Miliczu z triumfatorem ligi, wyląduje na najniższym stopniu trzecioligowego podium. A potem będziemy wyczekiwać wieści z Bierutowa.

TechniSat Oborniki Śląskie – Ikar Legnica 0:3 (-20, -19, -14)

Ikar: Szaynowski, Niewiadomski, Kupiński, Gawrysiak, Koncewicz, Wolak, Chomąt (L) – Dziadulewicz, Smętek, Trzmiel, Kondratiuk (L).

Pyrrusowe zwycięstwo ? wyrażenie przysłowiowe oznaczające zwycięstwo osiągnięte nadmiernym kosztem, nieproporcjonalnie dużym wobec osiągniętych skutków.