Lca.pl » Sport » Liga Halowa

2018-01-13 21:16:47 - Autor: AC(lca.pl)
1. LLH: mistrz wygrał z liderem i jest w grze o złoto
W szlagierze 6. kolejki mistrz Legnicy Wietrzak Team wygrał z Auto-Elektrykiem 4:2, mimo że po piętnastu minutach przegrywał już 0:2. Dzięki zwycięstwu zespół Stanisława Wietrzaka wrócił do gry o mistrzostwo.

Auto-Elektryk - Wietrzak Team

FutbolCentrum - Inmir Legnickie Pole
Pierwsze sobotnie spotkanie nie dostarczyło kibicom wielu emocji. FutbolCentrum w starciu z Inmirem Legnickie Pole od pierwszej minuty niepodzielnie rządził na parkiecie. Na przerwę podopieczni Jacka Jurkiewicza schodzili prowadząc 4:1, a w drugiej części dołożyli jeszcze dwa trafienia.

Dużych emocji dostarczył za to drugi pojedynek, w którym zmierzyły się Fitness Piekary i Fire. Zespół Kamila Jacewicza trzykrotnie prowadził ze strażakami, a mimo to z boiska schodził pokonany. W pewnym momencie drugiej połowy Fitness Piekary prowadził nawet 4:3, ale dał sobie wyszarpać prowadzenie.

Fitness Piekary - Fire
Na deser mający komplet punktów Auto-Elektryk zmierzył się z Wietrzak Team. Początek spotkania dla lidera ułożył się idealnie. Najpierw do siatki trafił Dominik Plebaniak, a chwilę później prowadzenie dla Auto-Elektryka podwyższył Yurii Shkvarlo.

Wydawało się, że zespół Krzysztofa Kwiatkowskiego zwycięstwa już nie wypuści z rąk. Jednak w ostatniej akcji pierwszej połowy za szósty faul Wietrzak Team miał przedłużony rzut karny, którego na gola zamienił Kamil Kalicki.

Minutę po wznowieniu gry do remisu doprowadził Mateusz Jaros, a w ciągu kolejnych sześćdziesięciu sekund doszło do kuriozalnej sytuacji. Bramkarz Auto-Elektryka Patryk Borek zagrał do Zbigniewa Antosiewicza, który odegrał futbolówkę do golkipera, a ten, aby nie popełnić przewinienia, przepuścił piłkę między nogami, co skończyło się trafieniem samobójczym.

Wietrzak Team poszedł za ciosem i za sprawą świetnego uderzenia Jacka Kanasa zdobył czwartego gola. Auto-Elektryk miał jeszcze kilka dobrych okazji, w tym trzy przedłużone rzuty karne, których nie potrafili wykorzystać kolejno: Mateusz Bober, Yurii Shkvarlo i Marek Trochanowski. Dla Auto-Elektryka była to pierwsza porażka w tym sezonie. Wietrzak Team dzięki tej wygranej wrócił do gry o mistrzostwo.

6. kolejka 1. LLH:

FutbolCentrum - Inmir Legnickie Pole 6:1 (4:1)

Bramki: Nikodem – 2, Choma – 2, Danaj, Serweciński (FutbolCentrum) oraz Plecety (Inmir Legnickie Pole).

Fitness Piekary - Fire 4:7 (3:3)

Bramki: Wójcik – 2, Kowalski, Wojciechowski (Fitness Piekary) oraz Szumański – 3, Wyżga – 2 Dominiak, Śliwiński (Fire).

Auto-Elektryk - Wietrzak Team 2:4 (2:1)

Bramki: Plebaniak, Shkvarlo (Auto-Elektryk) oraz Kalicki, Jaros, samobójcza, Kanas (Wietrzak Team).