Lca.pl » Sport » Liga Halowa

2017-12-30 19:37:00 - Autor: AC(lca.pl)
1. LLH: Auto-Elektryk rozsiadł się w fotelu lidera
W 1. Legnickiej Lidze Halowej czwarte, kolejne zwycięstwo w tym sezonie odniósł Auto-Elektryk. Lider tabeli pewnie pokonał Fitness Piekary 6:2.

FutbolCentrum – Fire
Na otwarcie sobotniej kolejki ZG Lubin sprawił dużą niespodziankę pokonując Wietrzak Team. Dla mistrza Legnicy była to już druga porażka w tym sezonie, która znacznie zmniejszyła jego szanse na obronę tytułu.

Wietrzak od początku meczu musiał odrabiać straty, bowiem po siedmiu minutach przegrywał już 0:2. Dopiero od tego momentu mistrz wziął się do roboty, doprowadzając w przeciągu kilku minut do remisu. W 17 min. zawodnicy Wietrzak Team sfaulowali po raz szósty i sędziowie podyktowali przedłużony rzut karny, którego na gola zamienił Sebastian Burda. Tuż przed przerwą Wietrzak ponownie wyrównał stan meczu, a w drugiej połowie szybko wyszedł na prowadzenie 4:3.

Taki wynik utrzymywał się aż do 35 min., ale wtedy banalny błąd popełnił jeden z zawodników mistrza, trafiając przy podaniu w rękę kolegi z zespołu. A że było to szóste przewinienie, to po raz kolejny arbitrzy wskazali na przedłużony rzut karny, którego na gola zamienił ponownie Burda. W końcówce meczu Burda po raz kolejny trafił z przedłużonego karnego, tym samym zapewniając ZG Lubin pierwsze zwycięstwo w sezonie.

W drugim sobotnim meczu również doszło do niespodzianki, bowiem FutbolCentrum wygrało z Fire. FutbolCentrum do przerwy prowadził 3:0 i nic nie wskazywało na to, że Fire będzie jeszcze w stanie nawiązać walkę.

Najpierw sygnał do ataku dał Paweł Wyżga, który strzałem z dystansu pokonał bramkarza gości, a w przeciągu dwóch kolejnych minut, mając na koncie pięć przewinień FutbolCentrum popełnił dwa bezsensowne faule, które na gole zamienił Dawid Śliwiński. Wydawało się, że Fire wyszarpie jednak zwycięstwo, ale losy spotkania rozstrzygnął Robert Lazarek strzelając dwa gole.

W dalszym ciągu w dobrej dyspozycji jest Auto-Elektryk, który tym razem okazał się lepszy od Fitness Piekary. Zespół Krzysztofa Kwiatkowskiego miał ułatwione zadanie, bowiem w szeregach beniaminka zabrakło Adriana Woźniczki. Losy spotkania rozstrzygęły się w pierwszej połowie. Na przerwę Auto-Elektryk schodził prowadząc 4:0. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną brązowego medalisty 6:2.

4. kolejka 1. LLH:

ZG Lubin - Wietrzak Team 5:4 (3:3)

Bramki: Burda – 3, Podziewski, Malawski (ZG Lubin) oraz Cymbalista – 2, Kanas, Horbal (Wietrzak Team).

FutbolCentrum – Fire 5:3 (3:0)

Bramki: Lazarek – 3, Nikodem, Danaj (FutbolCentrum) oraz Śliwiński – 2, Wyżga (Fire).

Fitness Piekary - Auto-Elektryk 2:6 (0:4)

Bramki: Kowalski, Wojciechowski (Fitness Piekary) oraz E. Borek - 2, Chodyga - 2, Dańczak, Plebaniak (Auto-Elektryk)