Lca.pl » Sport » Siatkówka

2017-12-02 20:16:37 - Autor: J(lca.pl)
Ikar poskromił Tygrysy i nadal jest liderem tabeli
Siatkarze legnickiego Ikara nie zwalniają tempa. W sobotę podopieczni trenera Pawła Murdzy w nieco ponad 70 minut wygrali w hali przy ul. Głogowskiej 3:0 z Tygrysami Strzelin.

Ikar Legnica - Tygrysy Strzelin
Meczu z Tygrysami w Ikarze wszyscy się obawiali. Zespół ze Strzelina ostatnie prezentował się z dobrej strony, a legniczanie musieli radzić sobie bez Michała Trzmiela i Marcina Wolaka. Trener Paweł Murdza był zmuszony trochę namieszać w składzie, ale jego podopieczni stanęli na wysokości zadania.

W pierwszym i trzecim secie emocji przy Głogowskiej było tyle, co kot, a nie tygrys napłakał. Ikar wygrywał pewnie do 19 i 15. Swoją historię miała za to partia druga. Gospodarze przegrywali już 10:15. Wówczas trener Murdza posłał na parkiet Jakuba Koncewicza, który znacznie poprawił jakość rozegrania, a na polu zagrywki stanął Maciej Szaynowski i rozpoczęło się odrabianie strat.

Ikar szybko doprowadził do remisu 16:16. Zdeprymowani takim obrotem sprawy goście spuścili głowy i ostatecznie set padł łupem legniczan, którzy wygrali go do 20.

Za tydzień naszą drużynę czeka kluczowy mecz w kontekście rywalizacji o triumf w końcowej tabeli z wiceliderem Ziemią Milicką Milicz. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godz. 14.00 w Miliczu.

Ikar Legnica – Tygrysy Strzelin 3:0 (19, 20, 15)

Ikar: Gawrysiak, Kupiński, Chomąt, Dziadulewicz, Szaynowski, Smętek, Jagielski (L) – Koncewicz, Niewiadomski.

wstyd ze ktos kto pisze i nie zna sytuacji w tabeli. lekkie sprostowanie powinno byc kti jest liderem