Lca.pl » Sport » Siatkówka

2017-11-18 22:40:46 - Autor: J(lca.pl)
Trzy punkty w 56 min. Ikar pozamiatał w Jeleniej Górze
Miał być spacerek i był. Siatkarze Ikara Legnica bez żadnych kłopotów wygrali na wyjeździe 3:0 z KS-em Jelenia Góra w meczu 7. kolejki dolnośląskiej 3. ligi.

Ikar Legnica – Kudowianka Kudowa Zdrój
Trener Paweł Murdza na mecz w Jeleniej Górze dokonał w składzie kilku roszad. Na parkiecie zameldował się m.in. Mateusz Strzelczyk. Zabrakło za to podstawowego libero Wojciecha Chomąta.

Ikar nie zawiódł, bo gospodarzy wręcz zdmuchnął z parkietu. Sobotnie spotkanie trwało raptem 56 minut. Pierwsze dwie partie legniczanie wygrali do 16 i 17. Podłamani jeleniogórzanie na trzeciego seta wyszli już jak za karę i zdołali ugrać tylko 11 punktów.

Ikar nie dość, że umocnił się na drugim miejscu w tabeli, to na półmetku fazy zasadniczej zmniejszył dystans do lidera, bo Ziemia Milicka Milicz nieoczekiwanie straciła punkty w Strzelinie przegrywając z Tygrysami 2:3. Za tydzień legniczanie zagrają w Środzie Śląskiej z tamtejszą Fiuką.

KS Jelenia Góra – Ikar Legnica 0:3 (-16, -17, -11)

Ikar: Kupiński, Gawrysiak, Trzmiel, Koncewicz, Szaynowski, Strzelczyk, Jagielski (L) – Dziadulewicz, Barowicz.