Lca.pl » Sport » Liga Halowa

2017-02-05 23:03:48 - Autor: AC(lca.pl)
1. LLH: Cuprum i Wietrzak powalczą o mistrzostwo!
W hicie niedzielnej 8. kolejki 1. Legnickiej Ligi Halowej Wietrzak Team pokonał Auto-Elektryka 3:1. W dalszym ciągu na prowadzeniu znajduje się jednak Curpum Polkowice, które ograło Fire 6:2.

Cuprum Polkowice – Fire
Na otwarcie niedzielnej kolejki Inmir Legnickie Pole wygrał z Futbol.Legnica.pl 2:1 i zrównał się z punktami z Auto-Zamrzykiem. Bramki dla zespołu z Legnickiego Pola zdobyli Szymon Zarański i Adam Wasilewski. Dla Futbol.Legnica.pl gola honorowego strzelił Krystian Kowalczyk.

Sporych emocji kibicom dostarczył pojedynek Auto-Zamrzyka z Voss Automotive. Ekipa Mirosława Buchnata prowadziła do przerwy z beniaminkiem 3:0 i nic nie wskazywało na to, że Voss Automotive będzie w stanie odwrócić losy spotkania. Najpierw Paweł Wyżga i Rafał Sejud zmniejszyli prowadzenie Auto-Zamrzyka na 3:2, jednak chwilę później było już 4:2 po strzale z dystansu Grzegorza Kulikowskiego.

Od tego momentu w szeregi Auto-Zamrzyka wkradlo się rozluźnienie, które bezlitośnie wykorzystali zawodnicy Voss Automotive. Najpierw do remisu doprowadził; Marek Serenda, a gola na wagę trzech punktów zdobył Paweł Wyżga! Warto dodać, że w szeregach Auto-Zamrzyka czerwone kartki za niesportowe zachowanie zobaczyli Andrzej Andrzejewski i Mariusz Wójcik.

Jednostronny przebieg miała konfrontacja Cuprum Polkowice z Fire. Drużyna Roberta Białego pewnie pokonała strażaków 6:2. Aż cztery bramki były autorstwa Kamila Ciosa. Dwa kolejne trafienia dołożyli Mateusz Kochman i Grzegorz Duda. Cuprum jest coraz bliżej mistrzostwa Legnicy. Polkowiczanie po 8. kolejkach mają dwadzieścia punktów i o jedno oczko wyprzedzają Wietrzak Team.

Trzeciej porażki w tym sezonie doznał Auto-Elektryk. Mistrz tym razem musiał uznać wyższość wspomnianego Wietrzak Team. Zespół Stanisława Wietrzaka do przerwy prowadził 1:0 po trafieniu Arkadiusza Cymbalisty. Auto-Elektryk mimo kilku doskonałych szans nie był w stanie pokonać świetnie spisującego się w bramce Pawła Łopacińskiego.

Niewykorzystane okazje zemściły się ponownie w 24 minucie, kiedy to prowadzenie Wietrzak Team podwyższył Robert Horbal. Kilka minut później rywala dobił po indywidualnej akcji Mateusz Jaros. Auto-Elektryk zdobył jeszcze gola honorowego za sprawą Karola Nikodema, ale na więcej zabrakło już czasu.

Dla Auto-Elektryka była to trzecia porażka w tym sezonie, która oznacza praktycznie pożegnanie się z obroną tytułu mistrzowskiego. Podopieczni Krzysztofa Kwiatkowskiego mają pięć punktów straty do Cuprum Polkowice, a do końca rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki.

8. kolejka 1. LLH:

Grupa mistrzowska:

Cuprum Polkowice – Fire 6:2 (3:1)

Bramki: Cios – 4, Kochman, Duda (Cuprum Polkowice) oraz Majka, Śliwiński (Fire).

Wietrzak Team – Auto-Elektryk 3:1 (1:0)

Bramki: Cymbalista, Horbal, Jaros (Wietrzak Team) oraz Nikodem (Auto-Elektryk).

Grupa spadkowa:

Inmir Legnickie Pole - Futbol.Legnica.pl 2:1 (2:0)

Bramki: Zarański, A. Wasilewski (Inmir Legnickie Pole) oraz Kowalczyk (Futbol.Legnica.pl).

Auto-Zamrzyk – Voss Automotive 4:5 (3:0)

Bramki: Kulikowski – 2, Lazarek, Kowalski (Auto-Zamrzyk) oraz Wyżga – 2, Serenda – 2, Sejud (Voss Automotive).