Lca.pl » Sport » Siatkówka

2016-02-27 22:32:17 - Autor: J(lca.pl)
Ikar po raz drugi w tym sezonie ograł Ząbkowice
Siatkarze Ikara Legnica wygrali we własnej hali 3:2 z ZTS Ząbkowice Śląskie. Cieszy zwycięstwo. Mniej strata jednego punktu.

Ikar-Ząbkowice
Ikar ma chyba patent na drużynę z Ząbkowic Śląskich. W pierwszej rundzie legniczanie wygrali z nią na wyjeździe 3:1. W sobotę ograli ZTS ponownie. Tyle że niestety tym razem nie zgarnęli kompletu punktów. A po dwóch setach wszystko wskazywało, że tak się stanie.

W pierwszej partii goście wygrywali już 19:16, ale Ikar zdołał odwrócić jej losy. W drugiej gospodarze kontrolowali sytuację od pierwszej do ostatniej piłki i wygrali do 21. Później jednak jakość gry Ikara spadła. ZTS wygrał dwa sety i doprowadził do remisu.

Tie-break padł łupem Ikara. Legniczanie wygrali do 10 i cały mecz 3:2.

- Szkoda tego punktu. Odczuwamy niedosyt. Mieliśmy rywala na widelcu. Gdyby nasza gra w trzecim secie nie posypała się, to wygralibyśmy pewnie 3:0 i nastroje byłyby zupełnie inne. Trzeba jednak cieszyć się z tego, co mamy – podsumowuje mecz trener Bogusław Pieluch.

Odnotujmy jeszcze, że na pozycji libero tym razem wystąpił nie jak zwykle Arkadiusz Duda, tylko Tomasz Broński. Rozegrał zresztą bardzo przyzwoite spotkanie. Meczu nie dokończył Marcin Izba, który skręcił kostkę.

Ikar pozostał na 6. miejscu w trzecioligowej tabeli. Za tydzień zagra w Górze z Pogonią.

Ikar Legnica – ZTS Ząbkowice 3:2 (22, 21, -22, -20, 10)

Ikar: Koncewicz, Malec, Izba, Trzmiel, Kupiński, Michalewski – Broński oraz Młotek, Śliwa, Kosiewicz, Siwiec, Wolak.