Lca.pl » Sport » Liga Halowa

2016-02-21 19:45:44 - Autor: AC(lca.pl)
LLH: Mistrz potwierdził klasę. Kaczawa w barażach
Na zakończenie sezonu Legnickiej Ligi Halowej Auto-Elektryk pokonał Fire 6:2. Degradacji póki, co uniknęła Kaczawa, która pokonała Fitness Piekary 4:2.

Auto Elektryk

Street Burger Białe Sady – Auto-Zamrzyk
W grupie spadkowej bardzo dobre widowisko stworzyli Street Burger Białe Sady i Auto-Zamrzyk. Zespół Łukasza Dudki do konfrontacji z ekipą Mirosława Buchnata podszedł w zaledwie pięcioosobowym składzie.

Po pierwszych czterech minutach Street Burger Białe Sady przegrywał już 0:4 i zanosiło się na pogrom. Jednak z każdą minutą to Robert Horbal i spółka przejmowali inicjatywę. Street Burger Białe Sady pokazał niesamowitą wolę walki i doprowadził do stanu 3:4. Na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu.

W drugi meczu grupy spadkowej Kaczawa pokonała Fitness Piekary 4:2. Bieniowiczanie jeszcze przed przerwą objęli dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Dzięki tej wygranej Kaczawa zapewniła sobie grę w barażach, natomiast Fitness Piekary w przyszłym sezonie zagra w 2. lidze.

Jednostronny przebieg miała rywalizacja Wietrzak Team z Siatkifiltracyjne.pl Iskra Kochlice. Zespół Stanisława Wietrzaka zdemolował ekipę Dariusza Skwarka aż 12:2! Świetne zawody rozegrał Jacek Kanas, który dzięki pięciu trafieniom wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców Roberta Lazarka.

Auto-Elektryk – Fire
W ostatnim meczu w tym sezonie Auto-Elektryk po raz drugi w tym sezonie pokonał Fire. Strażacy już na początku meczu stracili bramkę po trafieniu Olivera Dańczaka. Chwilę później do wyrównania doprowadził Adam Popecki. W 11 minucie Krzysztof Weremko stanął przed szansą zdobycia bramki, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Świetnie spisał się w bramce golkiper Auto-Elektryka Patryk Borek, który wyczuł intencje strzelającego.

Tuż przed przerwą po raz drugi na prowadzenie wyszedł zespół Krzysztofa Kwiatkowskiego po pięknym uderzeniu Emiliana Borka. W drugiej połowie strażacy dążyli do wyrównania, ale  w bramce nadal dobrze spisywał się Patryk Borek.

W odstępie trzech minut Auto-Elektryk wyprowadził dwie zabójcze kontry, które na bramkę zamienili Emilian Borek i Karol Nikodem. W 34 minucie to Fire w końcu trafił do siatki, a na listę strzelców wpisał się Artur Spychaj. Ostatnie słowo należało jednak do mistrza, który dołożył dwa gole i ostatecznie pokonał Fire 6:2.

W 2. lidze zaległości odrobili United Team i ZUIG.PL – Geo. Ekipa Roberta Gorczycy wygrała 5:3 i sezon zakończyła na siódmym miejscu. Nowicjusz w swoim pierwszym sezonie uplasował się dziewiątej pozycji.

Mistrzem Legnicy został Auto-Elektryk. Drugie miejsce zajął Fire. Na najniższym stopniu podium stanął Wietrzak Team. Z 1. ligą żegnają się Fitness Piekary i Street Burger Białe Sady.

Królem strzelców został Jacek Kanas, który sezon zakończył z 18 bramkami. Ponadto zawodnik Wietrzak Team dostał nagrodę dla najlepszego zawodnika ligi. Najlepszym bramkarzem wybrano Patryka Borka z Auto-Elektryka, a nagroda dla trenera roku powędrowała do Krzysztofa Kwiatkowskiego. Nagrody ufundował sponsor ligi Saller Team Polska.

Najskuteczniejszym zawodnikiem drugiej ligi został Paweł Wyżga z Voss Automotive. Snajper otrzymał również statuetkę dla najlepszego gracza. Nagroda dla najlepszego bramkarza trafiła w ręce Piotra Krysy ZUIG.PL - Geo.

1 liga:

Grupa mistrzowska:

Wietrzak Team – Siatkifiltracyjne.pl Iskra Kochlice 12:2 (3:1)

Bramki: Kanas 5, Cymbalista 2, Tomczyk 2, Tkacz, Czarnota, Wilczyński (Wietrzak Team) oraz Ścisłowicz, Kozdroń (Siatkifiltracyjne.pl Iskra Kochlice).

Auto-Elektryk – Fire 6:2 (2:1)

Bramki: E. Borek 4, Dańczak, Nikodem (Auto-Eletryk) oraz Popecki, Spychaj (Fire).

Grupa spadkowa:

Street Burger Białe Sady – Auto-Zamrzyk 3:4 (1:4)

Bramki: Horbal 2, Skubiński (Street Burger Białe Sady) oraz Choma, Andrzejewski, Lazarek, Murdza (Auto-Zamrzyk).

Fitness Piekary – Kaczawa 2:4 (0:2)

Bramki: Jacewicz, Kunat (Fitness Piekary) oraz Chmurowski 3, Stępień (Kaczawa).

2. liga:

United Team - ZUIG.PL – Geo 5:3 (3:0)

Bramki: Suchański, Bober, Czubek, Łotecki, Cholewiński (United Team) oraz Kulpa, Idziak, Bochenek (ZUIG.PL – Geo).