Lca.pl » Sport » Liga Halowa

2016-02-06 21:27:14 - Autor: AC(lca.pl)
2. LLH: Awans Inmiru Legnickie Pole do elity
Inmir Legnickie Pole dołączył do Voss Automotive i w przyszłym sezonie zagra w 1. lidze. W barażach wystąpi natomiast Futbol.legnica.pl, który zremisował z Flashnet Internet 3:3.

Voss Automotive
Dwa pierwsze spotkania 9. kolejki były bardzo jednostronne. Najpierw Kompleksowa Budowa Domów Tarninów rozgromiła United Team 12:3, a potem Inmir Legnickie Pole rozjechał ZUIG.PL – Geo 9:3. Zawodnicy z Legnickiego Pola dzięki tej wygranej wskoczyli na drugie miejsce i musieli czekać na szczęśliwe rozstrzygnięcie konfrontacji Flashnet Internet z Futbol.legnica.pl.

Internetowcy walczyli już tylko o trzecie miejsce, natomiast ekipa Marcina Medyka potrzebowała zwycięstwa, aby awansować do pierwszej ligi. Flashnet Internet mecz rozpoczął od trafienia Krzysztofa Sosnowskiego. Chwilę później kapitalnym uderzeniem popisał się Paweł Pęczkowski i było 2:0. Tuż przed przerwą Flashnet Internet zdobył trzeciego gola, a na listę strzelców wpisał się ponownie Sosnowski.

Zszokowani takim obrotem spraw zawodnicy Futbol.legnica.pl długo nie mogli się otrząsnąć. Dopiero po przerwie zaczęli grać na miarę oczekiwań i w przeciągu piętnastu minut doprowadzili do wyrównania. Futbol.legnica.pl do szczęścia potrzebował jednak zwycięstwa, aby awansować.

W 40 minucie Flashnet Internet popełnił szósty faul i sędziowie bez wahania podyktowali przedłużony rzut karny. Najpierw pojedynek z Adamem Baziewskim przegrał Marcin Medyk, a chwilę później rzutu karnego nie wykorzystał Natanael Jurkiewicz. Remis w tym meczu sprawił, że Futbol.legnica.pl rozgrywki zakończył na trzecim miejscu.

Kolejne trzy punkty dopisał sobie Voss Automotive. Mistrz 2. ligi pokonał Rehabilitację Zdrowe Plecy 4:3. Drugie zwycięstwo w tym sezonie zanotował Leroy Merlin, który wygrał z Saller Team Polska 6:4.

Królem strzelców drugiej ligi został Paweł Wyżga z Voss Automotive. Nagroda dla najlepszego bramkarza trafiła w ręce Piotra Krysy ZUIG.PL - Geo.