Lca.pl » Sport » Liga Halowa

2016-01-30 20:42:21 - Autor: AC(lca.pl)
1. LLH: Auto-Elektryk coraz bliżej mistrzostwa!
W pierwszej kolejce play-off bardzo ważne zwycięstwo odniósł Auto-Elektryk. Zespół Krzysztofa Kwiatkowskiego szczęśliwie pokonał Wietrzak Team 2:1. Trzy punkty zainkasował również Fire.

Auto-Zamrzyk – Fitness Piekary
Fire udanie zrehabilitował się za ubiegłotygodniową porażkę z Auto-Elektrykiem i pokonał Iskrę Kochlice. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył minutę przed końcem meczu po fantastycznym uderzeniu Mateusz Dominiak.

Jednostronny przebieg miała konfrontacja Auto-Zamrzyka z Fitness Piekary. Zespół Mirosława Buchnata mimo że do rywalizacji z ekipą Kamila Jacewicza przystąpił w zaledwie sześcioosobowym składzie, pokazał się z dobrej strony i zasłużenie wygrał. Warto dodać, że jedną z bramek dla Auto-Zamrzyka zdobył najbardziej doświadczony zawodnik w lidze Andrzej Zamrzycki. Dzięki tej wygranej Auto-Zamrzyk jest już pewny utrzymania.

Bardzo dobre widowisko stworzyła Kaczawa oraz Street Burger Białe Sady. Bieniowiczanie do przerwy prowadzili 3:0, a po 38 minutach przegrywali 3:4! Bramkę na wagę remisu zdobył Dominik Wiśniewski.

Auto-Elektryk odniósł siódme zwycięstwo w tym sezonie. Zespół Krzysztofa Kwiatkowskiego pokonał Wietrzak Team 2:1. Wszystkie bramki w tym meczu padły w trzech ostatnich minutach. Najpierw dwukrotnie Pawła Czarneckiego pokonał Emilian Borek. Czterdzieści sekund przed końcem Auto-Elektryk sfaulował po raz szósty i do przedłużonego rzutu karnego podszedł Damian Tomczyk.

Snajper Wietrzaka niestety nie trafił w bramkę. Piętnaście sekund później ponownie Auto-Elektryk popełnił faul. Tym razem rzut karny wykorzystał Paweł Tkacz. Nie minęło dziesięć sekund, a kolejne bezsensowne przewinienie popełnili zawodnicy Krzysztofa Kwiatkowskiego, jednak tym razem Patryk Borek wygrał pojedynek z Pawłem Tkaczem.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Auto-Elektryk ma punkt przewagi nad drugim Fire.