Lca.pl » Sport » Siatkówka

2016-01-30 19:51:41 - Autor: J(lca.pl)
Lider z Bierutowa pokazał w Legnicy siłę
Ikar Legnica przegrał 1:3 z Siatkarzem Bierutów w meczu 4. kolejki rundy finałowej dolnośląskiej 3. ligi. Zwycięstwo gości było zasłużone, choć dziwny to był mecz.

Ikar Legnica – Siatkarz Bierutów
W sobotnie popołudnie w hali przy Głogowskiej Siatkarz Bierutów udowodnił, że jest murowanym faworytem do zwycięstwa w trzecioligowych rozgrywkach. Przypadku w tym nie ma, bo zespół ten oparty jest na zawodnikach spadkowicza z 2. ligi Siatkarza Oleśnica.

W starciu z Ikarem wszystkie atuty były po stronie gości. Siatkarz zdecydowanie lepiej prezentował się w odbiorze, szybko też potrafił wyprowadzać kontry. W pierwszym secie dużej różnicy między zespołami jednak nie było. Ambitni legniczanie postawili się, ale ostatecznie przegrali do 21.

W drugiej partii Ikar został jednak zmieciony z parkietu. Goście wygrali ją do 15. Wszystko wskazywało, że mecz zakończy się po trzech setach. Tymczasem gospodarzom wszystko zaczęło wychodzić, a lider z Bierutowa „stanął”. Set zakończył się wygraną Ikara do 13!

Nic więc dziwnego, że publiczność zaczęła już wierzyć, że podopieczni trenera Bogusława Pielucha mogą jeszcze odwrócić losy spotkania. Nic z tych rzeczy. Okazało się, że kryzys Siatkarza był tylko chwilowy. W czwartym secie podrażnieni przyjezdni sprawili Ikarowi tęgie lanie. Wygrali do 13 i cały mecz 3:1.

Ikar przegrał drugi mecz z rzędu. Lider tabeli okazał się być poza jego zasięgiem. Choć trener Pieluch był innego zdania.

- Nie wiem czy Bierutów jest faworytem tej ligi. Wiem, że przegraliśmy z nim w głowach! - denerwował się po ostatniej piłce.

Ikar Legnica – Siatkarz Bierutów 1:3 (-21, -15, 13, -13)

Ikar: Izba, Koncewicz, Kupiński, Michalewski, Wolak, Malec – Duda oraz Siwiec, Młotek, Śliwa, Trzmiel, Broński.