Lca.pl » Sport » Liga Halowa

2016-01-03 19:08:55 - Autor: AC(lca.pl)
Puchar Legnickiej Ligi Halowej dla Wietrzak Team
Wietrzak Team okazał się najlepszym zespołem Turnieju Regionalnego o Puchar Ligi. Ekipa Stanisława Wietrzaka w finale pokonała Kaczawę Bieniowice 5:1.

Wietrzak Team

Kaczawa - Auto-Elektryk
W niedzielnym turnieju zagrało siedem zespołów. Ostatecznie z gry w zawodach zrezygnowała drużyna z Wałbrzycha. Zatem w grupie A rywalizowały trzy ekipy.

Wietrzak Team wygrał oba spotkania i z kompletem punktów awansował do półfinału. Z drugiego miejsca do następnej rundy awansowała Kaczawa, która wygrała z Auto-Elektrykiem 4:1.

W grupie B zgodnie z oczekiwaniami na pierwszym miejscu uplasował się Cuprum Polkowice z siedmioma punktami. Podopieczni Roberta Białego wygrali mecz z Fitness Piekary 4:3 i Street Burgerem Biale Sady 5:2 oraz zremisowali z Auto-Zamrzykiem 3:3. Na drugim miejscu uplasował się Auto-Zamrzyk, który również zdobył siedem oczek, ale miał gorszy bilans bramkowy od Cuprum.

Białe Sady - Auto-Zamrzyk
W pierwszym półfinale Kaczawa zmierzyła się z Cuprum Polkowice. Mecz idealnie rozpoczął się dla Kaczawy, która po bramkach Pawła Chmurowskiego i Marcina Kowalskiego prowadziła 2:0. W 16 minucie gola kontaktowego zdobył Dawid Biały. Dwie minuty później był już remis, a na listę strzelców wpisał się ponownie Biały.

Wydawało się, że kwestią czasu są kolejne gole dla Cuprum, jednak dzięki sporym szczęściu Marcin Kowalski wyprowadził Kaczawę ponownie na prowadzenie. W 23 minucie rywala dobił Rafał Stępień po fatalnym błędzie Grzegorza Dudy. W 24 minucie kropkę nad i postawił Kowalski.

W drugim półfinale Wietrzak Team świetnie rozpoczął konfrontację z Auto-Zamrzykiem, bowiem po dwóch minutach prowadził 2:0. Od tego momentu inicjatywę przejęła ekipę Mirosława Buchnata, która na przerwę schodziła prowadząc 3:2.

Kaczawa – Wietrzak Team
W drugiej połowie najpierw Jacek Kanas doprowadził do wyrównania, a chwilę później na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Damian Tomczyk. Ostatecznie Wietrzak Team wygrał 5:3.

W finale zespół Wietrzak Team mierzył się z Kaczawą. Obie ekipy w przeciągu dwóch dni spotkały się ze sobą trzykrotnie! I trzeci raz górą byli zawodnicy Stanisława Wietrzaka. Wietrzak Team wygrał 5:1 i zasłużenie sięgnął po Puchar Ligi.

Wietrzak Team wystąpił w następującym składzie: Paweł Czarnecki, Jacek Kanas, Dariusz Durkalec, Paweł Wilczyński, Damian Tomczyk, Arkadiusz Cymbalista, Patryk Rutkowski, Łukasz Czarnota, Paweł Tkacz, Mateusz Dominiak.