Skromne zwycięstwo Miedzi. Mioc bohaterem
Autor: AC(lca.pl) - 2024-08-10 21:35:40
Miedź Legnica wygrała na własnym boisku z ŁKS-em Łódź 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Benedikt Mioc w 68 min. meczu.
Podziękuj

Miedź Legnica - LKS Łódź - Foto: Piotr Florek (lca.pl)
Na murawę wyprowadziły piłkarzy dzieci z Sektora Rodzinnego. Tuż przed meczem doszło do zmiany w wyjściowej jedenastce łodzian. Husein Balić doznał urazu na rozgrzewce i zastąpił go Jędrzej Zając. Pierwszy groźny strzał w 7 minucie oddał Iwo Kaczmarski, jednak po rykoszecie skończyło się tylko kornerem. W 14 minucie Jacek Podgórski uderzył zza szesnastki, ale Łukasz Bomba obronił.

Z kolei w 26 minucie wyraźnie nad bramką huknął sprzed pola karnego Michał Mokrzycki. Dwie minuty później do siatki łodzian trafił Wiktor Bogacz, ale sędzia odgwizdał spalonego. W 40 minucie znów spróbował Mokrzycki, lecz ponownie nad poprzeczką. Dwie minuty po przerwie dośrodkowywał Florian Hartherz, a po wybiciu obrońcy Benedik Mioc uderzył wolejem z pierwszej piłki tuż obok bramki.

W 54 minucie Jose Antonio Ruiz Lopez „Pirulo” dośrodkował z rzutu wolnego, a Ivan Mihaljević główkował obok bramki. Cztery minuty później Mateusz Grudziński z dystansu posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 61 minucie po podaniu Jacka Podgórskiego w dobrej sytuacji znalazł się Wiktor Bogacz, ale nie trafił czysto w piłkę. Po trzech minutach zza pola karnego strzelał Levent Gulen, ale Jakub Wrąbel pewnie chwycił piłkę.

Natomiast w 65 minucie Antonio Majcenić uderzył z dystansu, a Jakub Wrąbel odbił na rzut rożny. Trzy minuty później po podaniu Podgórskiego za obrońców Mioc zabawił się z defensywą łodzian i pewnym strzałem wpakował piłkę do siatki. W 70 minucie po wrzucie z autu i małym zamieszaniu w polu karnym Anderu Arasa Fort strzelił obok słupka. W 76 minucie bardzo groźnie strzelał „Pirulo”, ale Wrąbel świetnie interweniował. W 85 minucie Arasa Fort z okolic szesnastki uderzył obok bramki.

Miedź Legnica – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

Bramka: Benedik Mioc (68’)

Żółte kartki: Jacek Podgórski (42’), Michał Kostka (64’) – Michał Mokrzycki (44’), Jose Antonio Ruiz Lopez „Pirulo” (64’), Ivan Mihaljević (90+1’)

Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice)

Asystenci: Filip Sierant, Daniel Wiejowski

Sędzia techniczny: Leszek Lewandowski

Sędzia VAR: Sebastian Jarzębak

Sędzia AVAR: Marek Arys

Widzów: 3 799

Miedź: 44. Jakub Wrąbel - 3. Mateusz Grudziński, 6. Jacek Podgórski (79’ 98. Kamil Antonik), 8. Victor Moya Martinez "Chuca" (77’ 14. Kamil Drygas), 9. Wiktor Bogacz (79’ 95. Marcel Mansfeld), 10. Benedik Mioc, 11. Krzysztof Drzazga (85’ 20. Damian Tront), 17. Michał Kostka, 22. Iwo Kaczmarski, 26. Florian Hartherz, 99. Bartosz Kwiecień

ŁKS: 12. Łukasz Bomba - 2. Levent Gulen, 4. Ivan Mihaljević, 8. Kamil Dankowski, 9. Andreu Arasa Fort, 10. Jose Antonio Ruiz Lopez „Pirulo” (94’ 22. Jan Łabędzki), 14. Michał Mokrzycki, 15. Antoni Młynarczyk (72’ 27. Stefan Feiertag), 19. Jędrzej Zając (64’ 11. Maksymilian Sitek), 21. Mateusz Kupczak, 33. Antonio Majcenić