Charakterni juniorzy Miedzi awansowali do kolejnej rundy
Autor: AC(lca.pl) - 2023-08-23 22:24:31
Miedź Legnica U19 w ramach rozgrywek Dolnośląskiego Puchar Polski pokonała Iskrę Kochlice 5:4. Był to zacięty mecz z dużą ilością bramek. Wielkie brawa należą się naszej drużynie, która po raz kolejny pokazała swój nieprzeciętny charakter.

Iskra Kochlice - Miedź III Legnica - Foto: WO(lca.pl)
Mecz rozpoczął się źle dla naszych zawodników. Już w pierwszej akcji spotkania mocne uderzenie z 16 metrów oddał Nikodem Skoczylas i po rękach Patryka Kobylińskiego umieścił piłkę pod poprzeczką. Iskra podwyższyła prowadzenie w 27 minucie gry. Tym razem Grzegorz Grochowski wszedł w pole karne i technicznym uderzeniem po ziemi dał kochliczanom drugiego gola.

Kolejne bramki padły już po wznowieniu meczu. Najpierw jeden z legnickich zawodników nabił wbiegającego w pole karne gracza Iskry, a piłka wpadła do bramki. Do remisu doprowadził w 58 minucie Oliwier Szymoniak, który w sytuacji sam na sam podciął piłkę na golkiperem z Kochlic. Co ważne, Iskra od 54 minuty gry musiała radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla bramkarza, który brutalnie faulował tuż przed polem karnym. Miedź długo nie cieszyła się z remisu, bo już w 59 minucie było 2:3. Tym razem gola dla Iskry zdobył ponownie Nikodem Skoczylas. Legniczanie jednak pokazali swój waleczny charakter i w 74 minucie po drugim tego dnia trafieniu Szymoniaka ponownie mieliśmy remis. Zawodnicy prowadzeni tego dnia przez trenera Michała Pinczyńskiego mieli jasny cel – wygrać w regulaminowym czasie. Miedź przycisnęła jeszcze mocniej czego efektem były kolejne dwie bramki. Najpierw Kajetan Przybylok mocnym uderzeniem z dystansu podwyższył na 4:3, a kilka sekund później Dominik Suski dał Miedzi kolejnego gola, trafiając w długi róg bramki Iskry. Zawodników trenera Przemysława Zatwarnickiego było tego dnia stać jeszcze na jednego gola. W ostatniej sekundzie meczu do siatki Miedzi trafił Adrian Sobolewski.

- Zderzenie się z seniorską piłką dla naszej drużyny było na pewno dobrym doświadczenie. Cieszę się, że z rezultatu 0:2 udało nam się wyjść na 5:4. Dziś dużo się działo. Sporo akcji, dużo bramek. Nasi juniorzy pokazali dziś na boisku mocny charakter, zostawili kawał zdrowia, jestem z nich bardzo zadowolony - powiedział po meczu Michał Pinczyński trener Miedzi.

Miedź Legnica U19 - Iskra Kochlice 5:4 (0:2)

Bramki: samobój (51'), Szymoniak (58', 74'), Kajetan Przybylok (87'), Suski (87') - Skoczylas (2', 59'), Grzegorz Grochowski (27'), Adrian Sobolewski (90').

Miedź Legnica: 12. Patryk Kobyliński - 2. Kajetan Przybylok, 4. Łukasz Kalamarz, 5. Łukasz Ręczkowski, 6. Karol Maszało (75' Kacper Janeczek), 7. Igor Kołoszyc (46' Miłosz Kowaluk), 8. Aleksander Woś, 10. Oliwier Szymoniak, 11. Dominik Suski, 14. Tomasz Nowakowski, 16. Karol Homa (k).

Iskra Kochlice: 1. Kasper Wojciński - 2. Krzysztof Sinanis (45' Krzysztof Lisowski), 3. Andrzej Hebda, 5. Adrian Sobolewski, 6. Patryk Ruszczak (55' Bartłomiej Gulewicz), 8. Jarosław Wierzbicki, 11. Dawid Stachowiak (55' Mateusz Salamaga), 14. Nikodem Skoczylas, 16. Grzegorz Grochowski (60' Macin Wasilewski), 13. Kacper Sobczak (45' Łukasz Winnik), 19. Maciej Maćków (55' Łukasz Kozłowski).