Szanowny czytelniku

Administrator danych osobowych
Administratorem danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Usług Informatycznych BAJT z siedzibą w Legnicy przy ul. Pomorskiej 56, 59-220 Legnica, wpisane do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod numerem NIP 6911626150, REGON 390590290.

Cele przetwarzania danych
- marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
- świadczenie usług drogą elektroniczną
- dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
- wykrywanie botów i nadużyć w usługach
- pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
- marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
- świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
- pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności

ZGADZAM SIĘ
Miedź III nadrabia zaległości z Iskrą Kochlice
Autor: AC(lca.pl)/miedzlegnica.eu - 2023-08-22 19:26:21
W drugiej rundzie okręgowego Pucharu Polski Miedź III Legnica zmierzy się z Iskrą Kochlice (środa, 23 sierpnia, godz. 18). Spadkowicz z 4. ligi wielokrotnie w zeszłym sezonie udowadniał, że potrafi sprawić kłopoty najlepszym w województwie.
Udostępnij
Tweetnij
Podziel się
Drukuj

Błękitni Kościelec - Iskra Kochlice - Foto: WO(lca.pl)
W poprzednim spotkaniu nasza drużyna wysoko pokonała drugi zespół Prochowiczanki. W 6 minucie mocnym strzałem po ziemi rzut karny na gola zamienił Szymon Kunat. W 51 minucie strzałem z lewej strony próbował zaskoczyć Marcin Zyśko. Piłka odbiła się od słupka i spadła pod nogi wbiegającego w pole karne Sławomira Mikołajka, a ten umieścił piłkę w siatce. Sześć minut po golu wyrównującym prowadzenie odzyskała Miedź. Bardzo dobrym uderzeniem z 24 metra popisał się Łukasz Kalamarz. Już pięć minut później było 3:1. Zaskakujący strzał z dystansu oddał Aleksander Woś. Silne uderzenie przełamało rękawice bramkarza i piłka wpadła do siatki.

W 78 minucie dublet zanotował Szymon Kunat, który strzałem w lewy róg bramki pokonał golkipera przyjezdnych. Nie minęły dwie minuty, a kolejny z naszych zawodników cieszył się dubletem. Aleksander Woś otrzymał piłkę na piątym metrze i z zimną krwią oddał mocny strzał pod poprzeczkę. Wynik spotkania na dwie minuty przed końcem ustalił efektownym uderzeniem Miłosz Kowaluk.

Nasz środowy przeciwnik jest klubem bardzo mądrze budowanym. Silna pierwsza drużyna ma być efektem ciężkiej pracy akademii (Szkółki Techniki Fundamentalnej), która szkoląc stara się przygotować młodego piłkarza nie tylko fizycznie, ale też mentalnie. Przyszłościowo w pierwszej drużynie z Kochlic mają grać wychowankowie, stanowiący o sile tego zespołu. Trenerem Iskry Kochlice jest Przemysław Zatwarnicki, który rolę pierwszego szkoleniowca pełni od sezonu 2020/2021. Podczas swojej kadencji zdołał awansować z Iskrą Kochlice do IV ligi jako absolutny mistrz klasy okręgowej kampanii 2021/2022. We wspomnianym sezonie jego zespół zgromadził 85 punktów i strzelił aż 129 goli, co jest jednym z najwyższych wyników w historii legnickiej okręgówki. Iskra mistrzostwo zdobyła m.in. wygrywając wszystkie mecze domowe. W kampanii 2022/2023 Iskra zajęła 11. miejsce w IV lidze dolnośląskiej (gr. zachodniej) i gdyby nie reorganizacja rozgrywek utrzymałaby się bez problemu. Ostatecznie beniaminek opuścił szeregi IV ligi z dorobkiem 40 punktów. W ubiegłym sezonie drużyna założona 12 października 1946 wygrała 12 spotkań, 4 razy zremisowała i 14-krotnie musiała uznać wyższość przeciwnika. W okręgowym Pucharze Polski zakończyła swój udział w IV rundzie. 7 września 2022 roku uległa w Kochlicach Prochowiczance Prochowice 2:5. Dla drużyny gospodarzy dwie bramki zanotował Dawid Stachowiak w pierwszej oraz 45 minucie, natomiast dla Prochowiczanki gole strzelali Dawid Waksmundzki w 56 minucie, Patryk Długosz w 58 i 86 minucie, Jewhenij Biłokiń w 62 minucie oraz Dawid Malawski w 68 minucie. Wspomniana czwarta runda to największe osiągnięcie pucharowe Iskry pod batutą Przemysława Zatwarnickiego.

Z kolei nasza wyróżniająca się postawa znalazła uznanie w oczach środowych przeciwników. - Oczywistym jest, że Akademia Piłkarska Miedzi Legnica nie jest anonimowa. Ma w swoich szeregach utalentowanych zawodników o dużej jakości. Uważam, że nadchodzące starcie będzie dla obu ekip bardzo wartościowe oraz niezwykle ciekawe pod kątem samorozwoju chłopaków z trzeciego zespołu zielono-niebiesko-czerwonych. Zapowiada się spotkanie młodości. Należy pamiętać, że Iskra także posiada dużo utalentowanej młodzieży. Na ten moment ciężko jest wskazać faworyta. Liczymy na dobre widowisko - mówi najlepszy strzelec Iskry Kochlice sezonu 2021/2022 Dawid Stachowiak.

Jak na bliskość obu naszych miejscowości, to historia wzajemnych spotkań jest dość skromna. W XXI wieku pierwsza oraz trzecia drużyna zielono-niebiesko-czerwonych nie spotkała się z drużyną Iskry Kochlicę. Jedyny mecz jaki Miedź Legnica rozegrała przeciwko Iskrze Kochlice w ramach okręgowego Pucharu Polski w ostatnim dwudziestoleciu odbył się 1 kwietnia 2009 roku. Wówczas nasza druga drużyna w Kochlicach, w ⅛ finału pokonała 1:0 żółto-czerwonych. Wliczając pojedynki ligowe to zespół rezerw Miedzi rozegrał łącznie pięć spotkań z Iskrą. Na poziomie legnickiej klasy okręgowej dwa mecze i tyle samo na szczeblu IV ligi. Ostatnie spotkanie zostało rozegrane 26 maja 2011 roku w Legnicy. Wówczas w ramach 29. kolejki IV ligi dolnośląskiej zielono-niebiesko-czerwoni pokonali Iskrę Kochlice 4:1.