Historia meczów Bruk-Bet Termalica - Miedź Legnica
Autor: miedzlegnica.eu - 2023-07-28 21:31:59
Od drugiej dekady XXI wieku notujemy najlepszy okres w ponad 50-letniej historii Miedzi i ponad 100-letniej historii Bruk-Bet Termaliki. W tym czasie narodziła się również rywalizacja obu klubów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Miedź Legnica - Foto: BH (Miedź Legnica)
Historyczne spotkanie obu zespołów miało miejsce 26 sierpnia 2012 roku. Będąca beniaminkiem pierwszej ligi Miedź w 4 kolejce udała się do Niecieczy. Choć w 20 minucie Karol Piątek strzałem z rzutu karnego dał gospodarzom prowadzenie, to później trafiała już tylko jedenastka z Legnicy. W 37 minucie wyrównał Piotr Madejski. Jeszcze przed przerwą, w 41 minucie, kolejną bramkę dla zielono-niebiesko-czerwonych zdobył Jakub Grzegorzewski. W drugiej odsłonie gole już nie padły i Miedź odniosła historyczne zwycięstwo.

Najwyższą wygraną we wzajemnych potyczkach zespół znad Kaczawy odniósł już w kolejnych rozgrywkach. 2 listopada 2013 roku Miedź pokonała na własnym boisku Bruk-Bet Termalikę 2:0. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Mateusz Szczepaniak, a po przerwie wynik podwyższył Adrian Łuszkiewicz. W rewanżu legniczanie ponieśli najwyższą porażkę w starciach z niecieczanami, przegrywając 0:2 po dwóch trafieniach Dawida Sołdeckiego.

W kolejnych latach rywalizacja obu drużyn wciąż była niezwykle wyrównana, co sprawiło, że bilans bezpośrednich starć jest niemal równy. Niemal, bo choć oba zespoły mają w dorobku po 5 zwycięstw, to jednak Miedź zdobyła w tych pojedynkach jedną bramkę więcej. Zadecydowała o tym wygrana Dolnoślązaków w ostatnim spotkaniu obu zespołów. W rundzie rewanżowej sezonu 2020/2021 legniczanie pokonali na wyjeździe zmierzającą do piłkarskiej elity Bruk-Bet Termalikę 2:0, po golach Michała Bednarskiego i Goku (Joana) Romana.