Bez bramek w meczu Śląska z Miedzią
Autor: miedzlegnica.eu - 2023-07-01 14:01:56
Solidny sprawdzian mają za sobą piłkarze Miedzi Legnica, którzy w Wałbrzychu zmierzyli się z ekstraklasowym Śląskiem Wrocław.

Śląsk Wrocław - Miedź Legnica - Foto: BH miedzlegnica.eu
Wrocławianie od początku meczu starali się przejąć inicjatywę na boisku. Już w pierwszych minutach przed polem karnym Miedzi czarował John Yeboah. Legniczanie szukali szans na szybkie ataki. W 5 minucie spróbował Daniel Stanclik, ale uderzył zbyt lekko, by sprawić większe problemy Rafałowi Leszczyńskiemu. Za chwilę indywidualną akcję przeprowadził Dennis Jastrzębski, ale nie zdołał zakończyć jej strzałem.

Z kolei w 8 minucie Leszczyński przechwycił zagarną w pole karne futbolówkę, na którą czyhał już Stanclik. Trzy minuty później Erik Exposito uderzył w swoim stylu zza szesnastki, ale na szczęście dla zielono-niebiesko-czerwonych futbolówka minęła bramkę. Za moment z dystansu wyraźnie niecelnie posłał piłkę Petr Schwarz. W 19 minucie Karol Borys zagrał z lewej strony na środek. Tam był Exposito, który uderzył z pierwszej piłki tuż obok słupka.

Natomiast w 23 minucie Marcel Zylla uderzył po indywidualnej akcji, ale po rykoszecie futbolówkę pewnie chwycił Filip Chadała. W odpowiedzi Victor Moya Martinez „Chuca” uderzył z dystansu wyraźnie niecelnie. W 31 minucie Stanclik strzelił z dystansu obok bramki. Minutę później groźnie zrobiło się pod bramką wrocławian, ale Leszczyński wyszedł z opresji. W sytuacji ucierpiał Kamil Drygas, ale po interwencji klubowych fizjoterapeutów Mateusza Kuli i Michała Misiora powrócił do gry.

W 37 minucie po rzucie wolnym uderzył Yeboah, lecz został zablokowany. Szybką kontrę przeprowadzili legniczanie. Szymon Zalewski po indywidualnym rajdzie strzelił z lewej strony pola karnego, ale golkiper WKS-u nie dał się zaskoczyć. Za chwilę Stanclik posłał piłkę głową obok bramki. Z kolei w 42 minucie Piotra Samiec-Talar uderzył wyraźnie nad poprzeczką. Tuż przed przerwą Exposito wolejem strzelił nad bramką. Już w doliczonym czasie pierwszej odsłony hiszpański napastnik huknął niecelnie z dystansu.

Trzy minuty po wznowieniu uderzył Miłosz Kurowski, a Mateusz Abramowicz odbił na rzut rożny. Za chwilę groźny strzał oddał Mateusz Żukowski. W 53 minucie z lewej strony dośrodkował Krzysztof Kurowski, a Patryk Szwedzik główkował nad poprzeczką. Trzy minuty później Jurich Carolina uderzył z lewej strony, ale Kacper Trelowski był na posterunku. Za chwilę strzelał Żukowski, a po rykoszecie skończyło się kornerem. W 62 minucie Filip Balcewicz posłał piłkę wyraźnie nad bramką rywali. Dwie minuty później po strzale Żukowskiego bramkarz zespołu znad Kaczawy odbił piłkę na słupek.

W 67 minucie po zagraniu z rzutu rożnego Patryk Janasik uderzył obok słupka. Sześć minut później Abramowicz obronił kolejny strzał bardzo aktywnego w ofensywie Żukowskiego. Ten sam piłkarz w 75 minucie uderzył mocno z rzutu wolnego z lewej strony, ale został zablokowany. Pięć minut później po dośrodkowaniu z prawej strony z rzutu wolnego w zamieszaniu w polu karnym Śląska jeden z graczy Miedzianki posłał piłkę obok bramki. W 89 minucie Javier Hyjek groźnie uderzył z rzutu wolnego, ale Abramowicz wybił piłkę. W jednej z ostatnich akcji Żukowski zagrał obok bramki, a w odpowiedzi uderzył jeszcze Emmanuel Agbor. Gole już nie padły i mecz zakończył się remisem.

Śląsk Wrocław – Miedź Legnica 0:0

Sędziował: Damian Grabowski

Asystenci: Adrian Dorocki, Kacper Ziętek

Śląsk I połowa: 12. Rafał Leszczyński – 27. Martin Konczkowski, 4. Łukasz Bejger, 32. Michal Jerabek, 11. Dennis Jastrzębski, 24. Piotr Samiec-Talar, 18. Karol Borys, 17. Petr Schwarz, 25. Marcel Zylla, 9. Erik Exposito, 7. John Yeboah

Śląsk II połowa: 35. Kacper Trelowski - 19. Patryk Janasik, 39. Szymon Lewkot, 40. Mateusz Stawny (76’ 35. Allen Rozum), 13. Krzysztof Kurowski, 36. Miłosz Kurowski, 41. Jakub Jezierski (76’ 3. Aleksander Wołczek), 20. Adrian Bukowski (76’ 16. Javier Hyjek), 22. Mateusz Żukowski, 5. Dawid Matuszewski (76’ 31. Jakub Lutostański), 21. Patryk Szwedzik

Rezerwowi: 1. Michał Szromnik, 8. Patrick Olsen, 28. Michał Rzuchowski, 30. Bartosz Głogowski

Miedź I połowa: 77. Filip Chadała – 8. Victor Moya Martinez „Chuca” (31’ Mehdi Lehaire), 9. Daniel Stanclik, 11. Koldo Obieta Alberdi, 14. Kamil Drygas, 16. Szymon Zalewski, 25. Nemanja Mijusković, 29. Florian Hartherz, 70. Damian Tront, 79. Ruben Hoogenhout, 99. Kamil Antonik

Miedź II połowa: 33. Mateusz Abramowicz – 6. Andrzej Niewulis, 10. Krzysztof Drzazga, 13. Wiktor Bogacz, 15. Filip Balcewicz, 18. Emmanuel Agbor, 19. Bartosz Guzdek, 21. Miłosz Lewandowski (testowany), 23. Jurich Carolina, 59. Mehdi Lehaire, 70. Damian Tront (61’ Victor Moya Martinez „Chuca”)