III liga: Carina lepsza od Miedzi II Legnica
Autor: miedzlegnica.eu - 2023-06-10 19:20:14
Trzecioligowa Miedź II Legnica nie zdołała zdobyć punktów w Gubinie. Zespół trenera Łukasza Bulińskiego mimo, że miał optyczną przewagę, w całym spotkaniu nie ustrzegł się błędów, które zadecydowały o wygranej gospodarzy.

Miedź II Legnica – Polonia Nysa - Foto: BH (Miedź Legnica)
Bardzo ciekawe w tym meczu było to, że drużyna, która posiadała częściej piłkę i starała się panować nad przebiegiem meczu ostatecznie ten mecz przegrała. Legniczanie stwarzali okazje, ale nie mieli szczęścia do finalizacji. W 13 minucie Sławek popisał się mocnym uderzeniem z dystansu, a golkiper Cariny końcówkami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gospodarze zrewanżowali się sytuacja sam na sam, ale przy niej stalowymi nerwami wykazał się Alan Madaliński, który nie dał się pokonać. Pierwszy gol padł w 44 minucie. Po długim podaniu ze środkowej strefy boiska, Matuszewski przyjął piłkę w polu karnym Miedzi i uderzył w kierunku bramki pokonując Madalińskiego.

W drugiej odsłonie obraz meczu nie uległ zmianie. Miedź znajdowała się częściej przy piłce i częściej gościła w polu karnym rywali. W 60 minucie Szczepanek znakomicie dojrzał Stępnia w polu karnym, ale jego podanie do legnickiego napastnika w ostatniej chwili przeciął obrońca Cariny. Gdyby do tego nie doszło, Stępień stanął by oko w oko z golkiperem z Gubina. W 78 minucie Marcin Garuch zauważył, że bramkarz Cariny wyszedł daleko od swojej bramki i próbował go przelobować, jednak Czajor nie dał się zaskoczyć i po szybkim powrocie w swoje pole karne złapał piłkę po strzale kapitana Miedzi II. W 82 minucie meczu Olaf Kania stanął przed szansą na wyrównanie po kolejnym dobrym, długim podaniu w pole karne. Młody pomocnik Miedzi II niestety uderzył prosto w rękawice bramkarza. Kolejną sytuację bramkową miał dwie minuty później Idris Momoh, który w sytuacji sam na sam również uderzył prosto w Czajora. W odpowiedzi Carina dwukrotnie miała znakomite okazje na pokonanie Madalińskiego, ale obydwa strzały w sytuacjach sam na sam wybronił legnicki golkiper. W 88 minucie meczu Marcin Garuch pod „klepce” w polu karnym uderzył za lekko by pokonać bramkarza. Jak się okazało, po raz kolejny w tym meczu o wyniku zadecydowała ostatnia minuta. W doliczonym czasie gry akcję skrzydłem wykończył z najbliższej odległości Dominik Więcek ustalając ostateczny wynik.

Carina Gubin - Miedź II Legnica 2:0 (1:0)

Bramki: 44 Matuszewski, 90 Więcek.

Carina Gubin (skład wyjściowy): Czajor - Walczak, Płonka, Tupaj, Maliszewski, Kamon, Ryś, Borkowski, Petyniak, Matuszewski, Passoni.

Miedź II Legnica: Madaliński - Żarkowski, Józefiak, Pojasek, Sławek (76 Momoh), Lewandowski (70 Kania), Szczepanek (70 Gurgul), Orzechowski, Garuch , Poręba (70 Letkiewicz), Stepień (89 Skowron).

Michalik w Miedzi. Kupiony ze Stali Rzeszów. Doświadczony skrzydłowy 10 goli i 10 asyst w poprzednim sezonie. Jak kupujemy czołowego piłkarza Stali Rzeszów, to nie jest z nami źle. Nigdzie nie widzę potwierdzen...
[]
[]
[]
Michalik w Miedzi. Kupiony ze Stali Rzeszów. Doświadczony skrzydłowy 10 goli i 10 asyst w poprzednim sezonie.