Lider za mocny. Miedź przegrała z Rakowem
Autor: AC(lca.pl) - 2023-04-22 19:47:31
Pewnie zmierzający po mistrzowski tytuł Raków Częstochowa zwyciężył nad Kaczawą.

Miedź Legnica - Raków Częstochowa - Foto: Piotr Florek (lca.pl)
Na murawę bohaterów boiskowych wydarzeń wyprowadziły dzieci szkolące się w Huraganie Proboszczów. W 8 minucie po rzucie rożnym mocno zakotłowało się w polu karnym Miedzi, ale ostatecznie legniczanie wyszli z sytuacji obronną ręką. Skończyło się kolejnym kornerem dla Rakowa. W 11 minucie znakomitą sytuację z prawej strony pola karnego miał Vladislavs Gutkovskis, ale po interwencji Nemanji Mijuskovicia mieliśmy kolejny rzut rożny dla częstochowian.

Miedź odpowiedziała groźną sytuacją w 20 minucie. Gdy prawą stroną popędził Maxime Dominguez. Ostatecznie piłkę sprzed bramki wybił jeden z obrońców rywali. Trzy minuty później w świetną okazję miał Bartosz Nowak, ale jego strzał z kilku metrów obronił Mateusz Abramowicz. W 27 minucie w stronę bramki popędził Gutkovskis. Łotysz posłał piłkę nad bramką, a przy tym faulowany przez niego był interweniujący Levent Gülen.

W 35 minucie po rzucie wolnym Rakowa z lewej strony niefortunnie interweniował Damian Tront, wpakowując głową piłkę do własnej siatki. Tuż przed przerwą groźnie spróbował jeszcze Victor Moya Martinez „Chuca”. W 57 minucie Gutkovskis ruszył indywidualnie w stronę bramki, ale uderzył nad poprzeczką.

Z kolei w 65 minucie znów spróbował „Chuca”, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Za chwilę mocno uderzył Gülen, ale po rykoszecie piłkę zatrzymał głową Zoran Arsenić, przez co musiał skorzystać z pomocy sztabu medycznego. Goście podwyższyli w 76 minucie, gdy w zamieszaniu pod bramką Miedzi do bramki trafił Bogdan Racovitan. Wynik do końca już się nie zmienił i pędzący po mistrzostwo Raków wywiózł z Legnicy komplet punktów.

Miedź Legnica – Raków Częstochowa 0:2 (0:1)