Miedź zremisowała w Mielcu na własne życzenie
Autor: AC(lca.pl) - 2023-04-17 20:59:02
W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Miedź straciła komplet punktów w Mielcu. Gola dla legniczan zdobył Chuca.

Stal Mielec - Miedź Legnica - Foto: miedzlegnica.eu
Spotkanie mocnym akcentem rozpoczęli mielczanie, bowiem nim minęło pięć minut golkiper zielono-niebiesko-czerwonych Mateusz Abramowicz dwukrotnie musiał się nieco napocić w bramce. W 7 minucie strzelał natomiast Paweł Żyra, ale bramkarz legniczan nie dał się zaskoczyć. Miedź pierwszą dogodną sytuację stworzyła sobie chwilę później. Angelo Jose Henriquez Iturra z prawej strony pola karnego uderzył nad poprzeczką. W 18 minucie niecelnie główkował Piotr Wlazło. Z kolei minutę później prawą stroną popędził Dawid Drachal. Młodzieżowiec dośrodkował, a Henriquez główkował obok bramki.

W 25 minucie dośrodkował Giannis Masouras, a golkiper miejscowych interweniował nie bez problemów. Trzy minuty później główkował Henriquez, ale bramkarz obronił. Natomiast w 41 minucie Victor Moya Martinez „Chuca” uderzył niecelnie z rzutu wolnego. Za chwilę po rzucie rożnym swój zespół uratował Abramowicz.

W przerwie na boisku pojawił się powracający po urazie Olaf Kobacki, który zastąpił grającego od pierwszej minuty Dawida Drachala. Stal zaczęła drugą odsłonę od dwóch żółtych kartek, na które szybko odpowiedział Kamil Drygas. Groźniej zrobiło się jednak w 54 minucie, gdy Piotr Wlazło huknął z dystansu, a golkiper Miedzi odbił piłkę na rzut rożny. Dwie minuty akcją z lewej strony odpowiedział Koldo Obieta Alberdi, ale jego strzał z ostrego kąta zatrzymał Bartosz Mrozek, wybijając na korner.

Nie pomylił się natomiast Victor Moya Martinez „Chuca”, który w 57 minucie pięknym strzałem sprzed szesnastki pokonał bramkarza biało-niebieskich. Asystował z lewej strony dobrze dysponowany Obieta. Trener gospodarzy zareagował potrójną zmianą, a PGE FKS Stal ruszyła do przodu. W 70 minucie szkoleniowiec mielczan dokonał tym razem podwójnej roszady. Pięć minut później Mikołaj Lebedyński główkował wyraźnie obok bramki. W 79 minucie z dystansu nad bramką posłał piłkę Koki Hinokio. Osiem minut później ten sam zawodnik znów groźnie uderzał, ale futbolówka minęła bramkę.

W doliczonym czasie do siatki trafił Luciano Narsingh, ale arbiter odgwizdał spalonego. Chwilę później niecelnie po rykoszecie strzelał Michał Kostka. W piątej minucie doliczonego czasu gry znakomitym podaniem popisał się Leandro Messias Dos Santos, a głową wyrównał Mateusz Matras…

PGE FKS Stal Mielec – Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Bramki: Mateusz Matras (90+5’) - Victor Moya Martinez „Chuca” (57’)

Żółte kartki: Bartłomiej Ciepiela (47’), Piotr Wlazło (51’), Alexander Vallejo Minguez (78’) – Kamil Drygas (52’), Dimitar Velkovski (71’), Victor Moya Martinez "Chuca" (82’)

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)