W finale Pucharu Polski zagrają dwie drużyny Miedzi Legnica
Autor: miedzlegnica.eu - 2022-10-19 21:00:21
Choć pierwsza połowa tego nie zapowiadała - Miedź II Legnica zdecydowanie pokonała na wyjeździe Chrobrego II Głogów i zameldowała się w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Legnica. W nim spotka się z... Miedzią III Legnica!

Miedź II Legnica - Foto: Paweł Sasiela
Półfinałowe spotkanie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Legnica miało wyjątkową oprawę. Sędziowie prowadzący zawody korzystali bowiem z sytemu VAR, znanego z najwyższych klas rozgrywkowych. To dlatego, że Głogów gościł arbitrów odbywających szkolenie z tego systemu. Końcówka meczu toczyła się już natomiast w blasku jupiterów. Od początku meczu to gospodarze starali się prowadzić grę. W 6 minucie wyraźnie niecelnie z dystansu posłał piłkę Szymon Bartlewicz. W 21 minucie Wiktor Wawrzyniak uderzył z dystansu nad poprzeczką.

Dwie minuty później groźną akcję przeprowadzili legniczanie. Marcin Garuch został zablokowany. Próbowali jeszcze Kacper Chmielewski i Błażej Szczepanek, ale skończyło się tylko rzutem rożnym. W 33 minucie Manu zwiódł w polu karnym obrońców Chrobrego, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Trzy minuty przed przerwą nad bramką uderzył Bartlewicz.

W 48 minucie Marcin Garuch strzelił z lewej strony obok bramki. Za chwilę w dobrej sytuacji w polu karnym główkował Marcin Orzechowski, ale Bartosz Szafer był na posterunku. W 53 minucie bramkarz Chrobrego obronił strzał zza szesnastki. Pięć minut później Marcin Garuch uderzył nad poprzeczką z rzutu wolnego z prawej strony. Minutę później kapitan legniczan strzelił obok bramki.

Szkoleniowiec Miedzi Łukasz Buliński wykazał się trenerskim nosem. W 64 minucie na boisko wprowadził Michała Skowrona i Błażeja Żarkowskiego, co już dwie minuty później przyniosło piorunujący efekt. Niespełna pięć minut, między 66 a 70 minutą, wstrząsnęło zresztą gospodarzami. Najpierw Skowron dwukrotnie trafił do siatki po asystach Jacka Gurgula. Emocje nie zdążyły się obniżyć o centymetr, nie mówiąc o całkowitym opadnięciu, gdy Kacper Chmielewski po podaniu Błażeja Szczepanka zadał kolejny cios.

Miedź II prowadziła 3:0 i nic złego nie mogło już przydarzyć się naszej drużynie. Zielono-niebiesko-czerwoni kontrolowali przebieg spotkania, choć miejscowi próbowali jeszcze zdziałać coś pod bramką legniczan. Wynik nie uległ już zmianie. Miedź II awansowała do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Legnica. Tam spotka się z drużyną naszych juniorów. To oznacza, że już dziś możemy ogłosić – Puchar jest nasz!!!

Chrobry II Głogów – Miedź II Legnica 0:3 (0:0)

Bramki: Michał Skowron (66’, 68’), Kacper Chmielewski (70’)

Żółte kartki: Natan Malczuk (6’), Tomasz Wojciechowski (47’), Wawrzyniak (x2) – Patryk Poręba (8’), Manu (35’), Błażej Szczepanek (81’)

Czerwona kartka: Wiktor Wawrzyniak (90+2’, za dwie żółte)

Sędziował: Piotr Szypuła

Asystenci: Paweł Bałut, Przemysław Golonka

Sędzia techniczna: Michalina Diakow

Sędziowie VAR: Patryk Gryckiewicz, Marek Opaliński

Chrobry II: 85. Bartosz Szafer – 2. Maksym Iwanowicz, 3. Natan Malczuk, 4. Michał Fryzowicz, 5. Wiktor Wawrzyniak, 8. Paweł Jurgo, 9. Olaf Zygmunt (66’ 16. Tymon Krawiec), 10. Adrian Marciniak (63’ 20. Marcel Jaszczyk), 14. Tomasz Wojciechowski (59’ 7. Toshiya Inoue), 15. Szymon Bartlewicz (60’ 19. Adrian Tworzydło), 18. Jakub Cieślicki

Rezerwowi: 1. Grzegorz Lasoń, 6. Miłosz Jandziak, 11. Bartosz Matysiak

Miedź II: 98. Alan Madaliński – 5. Mateusz Letkiewicz, 4. Eryk Rajnisz, 3. Marcin Orzechowski, 24. Michał Pojasek (87’ 21. Samuel Ferreira da Silva), 19. Jacek Gurgul, 10. Patryk Poręba (64’ 20. Błażej Żarkowski), 7. Marcin Garuch, 9. Błażej Szczepanek, 26. Kacper Chmielewski (73’ 11. Tomasz Mamis), 77. Manu (64’ 13. Michał Skowron)