Miedź nie zwalnia tempa! Kolejne zwycięstwo po koncercie Makucha
Autor: AC/kobrem (lca.pl) - 2022-03-06 14:46:43
Trwa wspaniała seria piłkarzy Wojciecha Łobodzińskiego. W niedzielę Miedź Legnica pewnie pokonała Puszczę Niepołomice 3:1. Bohaterem spotkania został Patryk Makuch, który wywalczył jedenastkę, zdobył dwa gole, asystował przy trafieniu Zapolnika i raz za razem nękał defensywę gości. Przewaga Miedzi nad trzecią w tabeli Koroną wzrosła już do 13 punktów.

Miedź Legnica - Puszcza Niepołomice - Foto: AC(lca.pl)
Niedzielne spotkanie było pojedynkiem dwóch drużyn, które w pierwszej noworocznej kolejce wywalczyły komplet punktów. Miedź pokonała Skrę, a Puszcza, skromnie 1:0, po rzucie karnym ograła Resovię. Można się było spodziewać, że mecz z drużyną z Małopolski będzie bardziej wymagające niż poniedziałkowy spacerek ze Skrą. Okazało się jednak, że mecze te były do siebie bardzo podobne.

Pierwsza część gry znów została zdominowana przez Miedź. Kontrola i dominacja to słowa, które najlepiej oddawały to co gospodarze prezentowali na murawie. Już w 12 minucie Miedź otworzyła wynik. Sprytnie z rogu pola karnego uderzał Gammalby. Piłkę, niepewnie interweniując, wypluł przed siebie Kobylak i podciął próbującego dobijać Makucha. Sam poszkodowany zamienił jedenastkę na bramkę. Na podwyższenie wyniku kibice czekali kwadrans.

Po szybkiej, kombinacyjnej akcji w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Makuch, jednak zamiast strzelać posłał silną piłkę do jeszcze lepiej ustawionego Zapolnika, a ten dołożył tylko nogę i zdobył gola. Jedyna ofensywna akcja Puszczy miała miejsce dopiero w 45 minucie, strzał Cikosa z woleja został zablokowany przez Mijuskovića.

Podobnie jak w poprzedniej kolejce Miedź w drugiej połowie oddała trochę placu gry swojemu przeciwnikowi. Co więcej trener Tułacz jeszcze przed rozpoczęciem drugich 45 minut dokonał aż 4 zmian. Taki wstrząs pozytywnie zadziałał na gości, którzy ruszyli odważnie do przodu. Nic jednak nie robił sobie z tego Patryk Makuch, który w 47 minucie po podaniu Domingueza sprawdził Kobylaka i ten znów miał kłopoty by piłkę złapać. Kilka minut później kontuzji uległ Carolina i gdy przygotowywana była zmiana z groźną kontrą wyszli goście wykorzystując to, że Miedź grała w 10. Całą akcję na bramkę zamienił Kacper Cichoń, jednak po weryfikacji VAR okazało się, że był on na spalonym.

W 63 minucie było już właściwie po meczu. Miedź wymieniła kilka szybkich podań w środku pola, a piłka trafiła na skrzydło do bardzo aktywnego dziś Gammalby'ego. Duńczyk odegrał płasko na jedenasty metr, a tam pewnie uderzył niesamowity dziś Makuch. Po tej bramce Puszcza nie atakowała już z taką wiarą i energią jak tuż po zmianie stron. Jednakże goście nie wyjechali z Legnicy bez zdobyczy bramkowej. W 87 minucie w polu karnym faulu dopuścił się Aurtenetxe, ale rzut karny Puszcza strzelała dopiero 2 minuty później, ponieważ do podjęcia decyzji potrzebna była znów weryfikacja VARu. Z jedenastu metrów nie pomylił się Kobusiński i ustalił wynik meczu na 3:1.

Miedź Legnica – Puszcza Niepołomice 3:1 (2:0)