Miedź Legnica bije Zagłębie Sosnowiec
Autor: miedzlegnica.eu/ls - 2021-10-16 20:24:54
Miedź Legnica mistrzowsko pokonała Zagłębie Sosnowiec na własnym boisku. Goście tańczyli tak, jak gospodarze im zagrali. Było na co popatrzeć.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec - Foto: Piotr Florek (lca.pl)
Jako pierwsi strzał nad bramką Pawła Lenarcika oddali gości. Miedź odpowiedziała w 3 minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Maxime Dominguez, a małe zamieszanie w polu karnym sosnowiczan zakończyło się tylko rzutem rożnym. Za chwilę z okolic szesnastki strzelał Bruno Garcia Marcate, ale został zablokowany. Zagłębie próbowało dośrodkowań, ale piłki pewnie chwytał golkiper zielono-niebiesko-czerwonych.

W 11 minucie Jurich Carolina wrzucił piłkę w pole karne z autu, lot futbolówki przedłużył Nemanja Mijusković, a piłkę do siatki wpakował Damian Tront. Jedenaście minut później Miedź zadała kolejny cios. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony Jon Aurtenetxe przedłużył piłkę, a Jurch Carolina zagrał głową do Patryka Makucha. Napastnik główką wpakował futbolówkę do siatki.

Niespełna dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy Damian Tront uderzył z dystansu. Po rykoszecie piłka odbiła się od słupka i wpadła w ręce Kamila Bielikowa. W 41 minucie Mehdi Lehaire wolejem uderzył nad bramką. Cztery minuty po przerwie piłkę w polu karnym od Makucha otrzymał Bruno Garcia Marcate, ale futbolówka trafiła delikatnie za plecy brazylijskiego pomocnika, który nie był w stanie uderzyć dokładnie.

W 55 minucie Maxime Dominguez dobił do bramki strzał Makucha, podwyższając prowadzenie legniczan. Cztery minuty później strzelał Szymon Stróżyński, ale po rykoszecie skończyło się kornerem. W 67 minucie Carlos Julio Martinez dograł z prawej strony, piłkę zgrał Stróżyński, natomiast Lehaire uderzył na bramkę. Golkiper Zagłębia nie dał się jednak zaskoczyć. W 70 minucie z dystansu uderzył Tront, ale bramkarz gości był na posterunku.

Z kolei w 76 minucie Dominguez uderzył z prawej strony nad poprzeczką. Trzy minuty później Szymon Sobczak posłał piłkę z rzutu wolnego nad bramką. W 80 minucie Sobczak trafił do siatki Miedzi, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Minutę później Chuca strzelił z dystansu. Bielikow interweniował z najwyższym trudem, a piłka otarła się jeszcze o poprzeczkę. W 85 minucie Michał Bednarski z lewej strony uderzył tuż obok słupka.

Cztery minuty później rezerwowy napastnik niczym profesor zwiódł obronę przyjezdnych i ustalił wynik meczu. Miedź efektownie pokonała Zagłębie Sosnowiec!

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (2:0)

Bramki: Damian Tront (11’), Patryk Makuch (22’), Maxime Dominguez (55’), Michał Bednarski (89')

Żółte kartki: Maxime Dominguez (62’), Jon Aurtenetxe (77’) - Dominik Jończy (16’), Wojciech Kamiński (40’)

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Asystenci: Marek Arys, Krystian Mucha

Widzów: 2 076

Miedź: 1. Paweł Lenarcik – 2. Carlos Julio Martinez Riva, 10. Maxime Dominguez (81’ 80. Hamza Bahaid), 13. Jon Aurtenetxe, 20. Damian Tront, 22. Szymon Stróżyński (69’ 70. Maciej Śliwa), 23. Jurich Carolina, 25. Nemanja Mijusković, 27. Bruno Garcia Marcate (61’ 18. Kamil Zapolnik), 59. Mehdi Lehaire (69’ 8. Chuca), 71. Patryk Makuch (81’ 9. Michał Bednarski)

Rezerwowi: 31. Mateusz Abramowicz, 6. Szymon Matuszek, 7. Marcin Garuch, 50. Filip Balcewicz

Zagłębie: 12. Kamil Bielikow - 7. Patryk Bryła (46’ 6. Joao Ribeiro de Oliveira), 8. Szymon Pawłowski (64’ 67. Alex de Aguiar Gomes), 9. Szymon Sobczak, 11. Wojciech Kamiński, 16. Dawid Ryndak, 18. Lukas Duriska (63’13. Vedran Dalić), 22. Quentin Seedorf, 28. Maciej Ambrosiewicz, 77. Dominik Jończy, 96. Wojciech Szumilas

Rezerwowi: 23. Matko Perdijic, 4. Mateusz Machała, 5. Marin Galic, 21. Nikolas Korzeniecki, 32. Kacper Smoleń, 99. Damian Pawłowski