Z Opola Miedź Legnica nie przywozi punktów
Autor: miedzlegnica.eu - 2021-05-22 22:09:30
Miedź Legnica przegrała w Opolu 1:2 z Odrą Opole. Jedyną bramkę dla Miedzi zdobył Marcin Garuch.

Marcin Garuch - Foto: WO(lca.pl)
 Pierwszą groźniejszą akcję wyprowadzili gospodarze, ale Nemanja Mijusković ofiarną interwencją przerwał w polu karnym atak Odry. Chwilę później dryblował Paweł Zieliński, ale zakończył akcję wyraźnie niecelnym strzałem. W 5 minucie z prawej strony uderzał Adam Żak, ale i w tym przypadku piłka mocno minęła się z bramką. Dwie minuty później lewą stroną pola karnego szarżował Konrad Nowak, ale jego strzał na raty zatrzymał Paweł Lenarcik.

Nim minął kwadrans Paweł Zieliński wycofał piłkę do Marcina Garucha, a ten groźnie uderzył z prawej strony pola karnego. Niestety skończyło się tylko kornerem. Później gra toczyła się głównie w środkowej strefie. W 32 minucie Damian Tront zagrał do Michała Bednarskiego, a ten uderzył z prawej strony pola karnego. Bałażej Sapielak nie dał się jednak zaskoczyć. Odra odpowiedziała strzałem Nowaka.

W 35 minucie opolanie przeprowadzili groźną akcję w polu karnym Miedzi, ale Szymon Matuszek wybił piłkę za linię końcową. Za chwilę Nowak uderzył z dystansu bardzo nieclenie. W 38 minucie Sapielak uratował swój zespół po strzale z ostrego kąta z lewej strony pola karnego. Za chwilę groźnie główkował Marcin Biernat, ale golkiper niebiesko-czerwonych był na posterunku. Kolejne dwie minuty to dalsze próby Miedzi, z których gospodarze wyszli obronną ręką.

Cztery minuty po przerwie strzał Garucha blokował jeden z obrońców i ostatecznie piłka trafiła w ręce bramkarza gospodarzy. W 51 minucie Lenarcik nie miał problemów ze strzałem z lewej strony. Za chwilę niecelnym uderzeniem odpowiedział Krzysztof Drzazga. W 58 minucie Miedź stworzyła groźną sytuację w polu karnym Odry. Wydawało się, że jeden z blokujących strzał rywali zagrał piłkę ręką, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Ostatecznie legniczanie uderzyli nad bramką.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się błyskawicznie, gdy Tomas Mikinić strzałem z prawej strony pola karnego w długi róg dał opolanom prowadzenie. Już cztery minuty później Odra podwyższyła za sprawą bramki Dawida Czaplińskiego. W 67 minucie najpierw strzelał Bednarski, za chwilę poprawił Drzazga, ale bez większego efektu. Pięć minut później Miedź złapała kontakt to precyzyjnym strzale z Marcina Garucha z okolic szesnastki.

Trzy minuty później Miedź była blisko wyrównania, jednak strzał Nemanji Mijuskovicia z kilku metrów został zablokowany w gąszczu nóg w polu karnym. W 77 minucie obok bramki uderzył Bednarski, a pięć minut później niecelnie strzelał Patryk Makuch. W doliczonym czasie znakomitej sytaucji nie wykorzystał Maciej Śliwa, a Mehdi Lehaire uderzył nad bramką.

Odra Opole - Miedź Legnica 2:1 (0:0)