Dreszczowiec w Wieluniu. Siódemka wyrwała punkt
Autor: J(lca.pl) - 2018-01-13 20:17:03
Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica zremisowali 24:24 z MKS-em Wieluń w meczu 13. kolejki 1. ligi. Konkurs rzutów karnych przegrali 2:4 i tym dopisali do swojego konta punkt. Faworyzowani gospodarze muszą zadowolić się dwoma.

Kamil Mosiołek - Foto: Piotr Florek (lca.pl)
Do sobotniego spotkania podopieczni trenera Pawła Wity przystąpili bez kompleksów. Nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala i po trafieniach Kacpra Majewskiego, Kamila Mosiołka i Mateusza Płaczka objęła prowadzenie 3:0. Siódemka grała bardzo dobrze i kontrolowała mecz. W efekcie na przerwę schodziła z przewagą czterech trafień.

Niestety, w drugiej połowie gra legniczan posypała się, a do głosu doszli gospodarze. W 41 min. MKS doprowadził do remisu (18:18). Minutę później po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie (19:18). I nie oddali go prawie do samego końca meczu. Tyle że prawie robi dużą różnicę.

Siódemka ambitnie walczyła i nie dała odskoczyć MKS-owi na dystans większy niż dwa trafienia. Wszystko jednak wskazywało na to, że komplet punktów zostanie w Wieluniu, bo na 12 sekund przed końcową syreną gospodarze wygrywali 24:23, grając do tego z przewagą jednego zawodnika.

Wówczas zgubili jednak piłkę, a legniczanie wyprowadzili kontrę. Na środku boiska Konrad Krzaczyński sfaulował taktycznie Michała Przybylaka i sędziowie pokazali mu niebieską kartkę oraz zgodnie z przepisami podyktowali rzut karny dla Siódemki. Na gola zamienił go niezawodny Mosiołek i mecz zakończył się remisem.

W efekcie nasza drużyna już po raz drugi w tym sezonie przystąpiła do konkursu rzutów karnych. Jesienią w Świdnicy przegrała i niestety tak samo było w Wieluniu.

- Punkt wywalczony na trudnym terenie cieszy, ale odczuwamy niedosyt, bo ten mecz mogliśmy wygrać. Niestety w drugiej połowie popełniliśmy zbyt wiele błędów w obronie. Dawaliśmy rywalom rzucać łatwe bramki, a my na każdą musieliśmy się napracować. Nie jesteśmy jeszcze na tyle doświadczoną drużyną, by utrzymać przewagę a potem przeciwnika wypunktować – ocenia mecz z MKS-em trener Paweł Wita.

Za tydzień po ponad miesięcznej przerwie, Siódemka Miedź zaprezentuje się w hali przy ul. Lotniczej. W sobotę, 20 stycznia podejmie Uniwersytet Radom. Początek meczu o godz. 18.00.

MKS Wieluń – Siódemka Miedź Legnica 24:24 (12:16), 4:2 karne

MKS: Waloch – Kolanek, Węcek 2, Książek 5, Famulski 3, Helman 2, Piwnicki, Cepielik 2, Pawelec, Krzaczyński 2, Bernaś 2, Dutkiewicz 5, Majda 1, Królikowski. Kary: 14 min.

Siódemka: Mazur, Stachurski, Kaczmarek – Majewski 3, Płaczek 3, Koprowski 1, Piróg 1, Ziemiński 6, Piwko 3, Mosiołek 7, Przybylak, Skiba, Drozdalski, Kowalik, Bogudziński, Gregułowski. Kary: 18 min.