1. LLH: Losy mistrzostwa rozstrzygną się za tydzień
Autor: AC(lca.pl) - 2017-02-11 21:01:56
Nowego mistrza Legnicy poznamy w najbliższy weekend, kiedy to Cuprum Polkowice zmierzy się z Wietrzak Team. W sobotę polkowiczanie ograli Auto-Elektryka 5:4, natomiast ekipa Stanisława Wietrzaka wygrała z Fire 6:1.

Wietrzak Team - Fire - Foto: AC(lca.pl)
Na otwarcie sobotnich spotkań Inmir Legnickie pokonał Voss Automotive 7:5, mimo że przegrywał 0:3, 1:4 i 2:5. Świetny mecz w zespole z Legnickiego Pola rozegrał Paweł Rosa, który zdobył aż cztery gole. Takim samym dorobkiem bramkowym popisał się również Rafał Sejud z Voss Automotive.

W drugim sobotnim meczu Cuprum Polkowice zgodnie z planem pokonało Auto-Elektryka 5:4. Wciąż aktualny mistrz jako pierwszy wyszedł na prowadzenie po trafieniu Olivera Dańczaka. Cuprum jednak jeszcze przed przerwą wyszło na prowadzenie 2:1. Na początku drugiej połowy Auto-Elektryk znów wygrywał po golach Emiliana Borka.

Podopieczni Krzysztofa Kwiatkowskiego szybko jednak roztrwonili prowadzenie. Przy stanie 4:3 dla polkowiczan, świetnej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał zawodnik Auto-Elektryka Karol Nikodem, który nie trafił z połowy boiska do pustej bramki! Zmarnowana setka się zemściła, bowiem Cuprum chwilę później powiększył przewagę do dwóch bramek. 20 sekund przed końcem rozmiary porażki zmniejszył Dańczak.

Większych emocji nie było w starciu Wietrzak Team z Fire. W barwach strażaków zadebiutował dość niespodziewanie najlepszy polski zawodnik K-1 w kat. 77 kg Paweł Biszczak. Nasz eksportowy fighter pokazał, że na boisku czuje się równie dobrze, jak i w ringu. Fire mimo ambitnej postawy nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z zespołem Stanisława Wietrzaka. Faworyt ostatecznie ograł strażaków 6:1 i pozbawił ich szans na brązowy medal.

Na zakończenie 9. kolejki Futbol.Legnica.pl gładko pokonał Auto-Zamrzyka. Losy spotkania rozstrzygnęły się jeszcze w pierwszej połowie, kiedy to zespół Marcina Medyka objął czterobramkowe prowadzenie. W drugiej połowie Futbol.Legnica.pl kontynuował swój festiwal strzelecki aplikując rywalom kolejne cztery gole. Dla Auto-Zamrzyka porażka 3:8 oznacza, że w przyszłym tygodniu musi wygrać z Inmirem, aby uniknąć degradacji.

9. kolejka (sobota):

Grupa mistrzowska:

Cuprum Polkowice - Auto-Elektryk 5:4 (2:1)

Bramki: Biały – 2, Duda, Wójtowicz, Cieśla (Cuprum Polkowice) oraz E. Borek – 2, Dańczak – 2 (Auto-Elektryk).

Wietrzak Team - Fire 6:1 (1:0)

Bramki: Cymbalista – 3, Jaros – 2, Kanas (Wietrzak Team) oraz Huk (Fire).

Grupa spadkowa:

Inmir Legnickie Pole – Voss Automotive 7:5 (1:3)

Bramki: Rosa – 4, Kaśczyszyn – 2, M. Wasilewski (Inmir Legnickie Pole) oraz Sejud – 4, Serenda (Voss Automotive).

Auto-Zamrzyk – Futbol.Legnica.pl 3:8 (2:4)

Bramki: Kulikowski, Choma, Kowalski (Auto-Zamrzyk) oraz Kowalczyk – 3, Sobolewski, Wiśniewski, Tymków, Nieplowicz, Młotek.

Tabela online: LLH - Grupa mistrzowska